CZECHY: KRÓLEWSKIE POSREBRZANIE KUTNEJ HORY

Kutna Hora w Czechach. Doroczne "Posrebrzanie Kutnej Hory" 2024. Na estradzie para królewska ze świtą w historycznych strojach.
Kutna Hora w Czechach. Doroczne „Posrebrzanie Kutnej Hory” 2024

Jubileuszowa XXX edycja barwnego historycznego święta o nazwie Królewskie Posrebrzanie Kutnej Hory odbędzie się 22-23 czerwca 2024 r.. Impreza nawiązuje do czasów największej świetności miasta na początku XV wieku.


Na gości czekają liczne atrakcje, na przykład wielki turniej rycerski, jarmark, występy muzyczne i taneczne, pokazy rzemiosł średniowiecznych i sokolnicze, konkursy dla dzieci i dorosłych.

Kutná Hora w średniowieczu, dzięki kopalniom srebra, stała się najważniejszym i najbogatszym miastem w Czechach. Do najważniejszych zabytków architektury należy gotycka katedra św. Jakuba, najstarsza świątynia w mieście (1330 r.), kościół św. Barbary, jeden z najcenniejszych w Czechach (1338 r.) i kościół klasztorny NMP w dzielnicy Sedlec z niezwykłą kaplicą czaszek.

Jej wnętrze zaprojektował w roku 1709 znany architekt Jan Blažej Santini-Aichel. Obecny wygląd kaplicy pochodzi z roku 1870. Szacuje się, że znajdują się w niej szczątki około 40 tysięcy osób. Warto zwiedzić także kolegium jezuickie i Dwór Włoski, w którym mieściła się mennica Wacława II, Muzeum Alchemii i Muzeum Srebra.

Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top