WARSZAWA: TARGI EUROGASTRO 2015

 

W Warszawie rozpoczęły się 19. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EUROGASTRO 2015. Odbywają się one w Centrum Międzynarodowych Targów Polska przy ul. Marsa 56c pod honorowym protektoratem wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego, potrwają trzy dni – od 25 do 27 marca. Swoją ofertę prezentuje na nich 278 wystawców z 14 krajów. A przedstawiciele branży hotelarsko – gastronomicznej oraz zaopatrującej ją spożywczej mają możliwość poznawania nowości, aktualnych trendów i najlepszych na rynku rozwiązań techniczno – organizacyjnych w tym biznesie oraz nawiązywania kontaktów i dokonywania zamówień.

 

Zainteresowanie targami od momentu ich otwarcia jest ogromne. Niemal w każdym stoisku widać potencjalnych klientów, toczące się rozmowy biznesowe i zawierane transakcje.

 

Wystawcy prezentują m.in. specjalistyczne wyposażenie zaplecza kuchennego różnego rodzaju lokali. Od dużych restauracji, także hotelowych, po mniejsze lokale gastronomiczne: restauracje, bary samoobsługowe, bistra ze zdrową żywnością, cukiernie, kawiarnie, fast foody itp. Ponadto sprzęt cateringowy, wypożyczalnie zastaw stołowych i sztućców oraz odzież roboczą.

 

Zapoznać się można z walorami i funkcjonowaniem m.in. różne rodzajów i typów urządzeń do obróbki, zwłaszcza termicznej, żywności oraz serwowania napojów. Bogato reprezentowane są także produkty i półprodukty spożywcze, napoje mineralne i orzeźwiające – od certyfikowanej gruzińskiej wody mineralnej z okolic Tbilisi, po napoje oparte o Yerba Mate i aloes, kwasy chlebowe, podpiwki czy naturalne soki owocowe.

 

Ponadto różne gatunki kawy – z szerokim asortymentem sprzętu i akcesoriów oraz napoje alkoholowe. Piwa, wina z kilku krajów, cydry, a z alkoholi mocnych m.in. świetne markowe, wieloletnie kolumbijskie tequile, znakomite białoruskie wódki czyste i ziołowe z fabryki Kristall w Mińsku.

 

Uwagę zwracają także stoiska importerów świeżych ryb i owoców morza, włoskich makaronów i w ogóle produktów narodowych – również portugalskich oraz polskich regionalnych. Wiele artykułów spożywczych można na miejscu degustować na zimno i gorąco, podobnie wyroby piekarnicze i cukiernicze oraz napoje.

 

W ramach programu targów odbywają się konkursy i pokazy kulinarne znanych mistrzów kuchni, cukierniczych oraz baristów. A także szkolenia i warsztaty z zakresu marketingu i zarządzania, których celem jest podniesienie rentowności biznesu i pozyskiwania nowych klientów.

 

W dniu otwarcia były to: I Konkurs Kulinarny „Smaki dziczyzny” zorganizowany przez wieloletniego szefa kuchni, pasjonata myślistwa i miłośnika tego rodzaju mięs Artura Świerżewskiego. VII Olimpiada kawy zorganizowana przez firmę Apro Trade i Akademię Kawy. Szkolenie „Wyeliminować porażkę, czyli o skutecznym zarządzaniu restauracją”. Konferencja „Prowadź dochodowy biznes, a nie tylko restaurację” oraz Seminarium „Jak podnieść sprzedaż wina dzięki szkoleniu i motywacji kadry kelnerskiej”.

 

W czwartek – drugim dniu targów odbędą się: Kurs zakończony egzaminem na Międzynarodowy Certyfikat Wiedzy Winiarskiej WSET; c.d. VII Olimpiady Kawy; Seminarium: „Nowe możliwości finansowania rozwoju branzy gastronomicznej w Polsce w perspektywie 2015-2020; Konkurs kulinarny o tytuł „Kulinarny talent 2015” i Konferencja „Krytyka kulinarna one-line, czyli jak zarządzać informacją o restauracji w Internecie.

 

Zaś w ostatnim dniu targów, w piątek, m.in.: Warsztat i konkurs kulinarny dla nauczycieli szkół gastronomicznych „Gotuj Lokalnie”, Festiwal Kuchni Greckiej oraz Warsztaty dla restauratorów „Brak klientów w restauracji – czy mam na to wpływ.” Więcej informacji na temat targów i ich programu znaleźć można na: www.eurogastro.com.pl.

 

Zdjęcia autora.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top