WARSZAWA: TAJEMNICZE SPOTKANIE Z CHORWACJĄ

Chorwacja osiągnęła w tegorocznym sezonie urlopowym, o czym już pisaliśmy, znakomity rezultat w turystyce przyjazdowej z Polski. Do dnia wczorajszego, od maja, kiedy ze względów epidemiologicznych, rozpoczęły się tegoroczne wyjazdy nad Ariatyk, przebywało tam już ponad 950 tysięcy gości z nad Wisły. I przekroczenie ich liczby miliona w 2021 roku jest prawie pewne, bo sezon jeszcze trwa. Sukces ten stał się okazją do spotkania z dziennikarzami i przedstawicielami mediów społecznościowych. Przedstawicielstwo Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Warszawie nazwało je, trochę żartobliwie, Tajemniczym Spotkaniem z Chorwacją.

 

I rzeczywiście, w pierwszej części miało ono charakter gry terenowej. Zaproszone na nie grono najbardziej aktywnie współpracujących z ChWT przedstawicieli mediów, w tym naszego portalu, spotkało się pod jej siedzibą na ul. Nowogrodzkiej i podzielone zostało na dwie grupki. Które pod opieką przedstawicielek Wspólnoty oraz kierując się zabawnymi informacjami otrzymywanymi kolejno na piśmie, odszukały drogę do celu, którym okazała się dawna, przebudowana pod nowe potrzeby, hala „Koszyków”.

A tam, w jednej z licznym restauracji, specjalizującej się w kuchni chorwackiej, z daniami i potrawami przyrządzanymi na oczach gości przez jej pasjonatów, odbyło się spotkanie „na luzie”, z udziałem J.E. Ambasadora Republiki Chorwacki w Polsce Pana Tomislava Vidoševicia i dyrektorki przedstawicielstwa ChWT w Warszawie dr Agnieszki Puszczewicz. Która, w bardzo krótkim wystąpieniu, przypominając tegoroczny sukces w turystyce przyjazdowej z Polski do Chorwacji, serdecznie podziękowała obecnym za przyczynienie się do niego, publikacjami i relacjami prasowymi.

Po czym nastąpiła pora na degustację chorwackich przekąsek: wybornego, miękkiego sera bawolego, znakomitego wieprzowego salami i oliwek. A później dań, których nazwy, skład i sposób przyrządzania, przedstawiał z pasją znawcy kuchni chorwackiej szef restauracyjnej kuchni. Zaś, również doskonałe, wina, najpierw białe, następnie czerwone, których nie można kupić w polskich sklepach, gdyż pochodziły z niewielkich, regionalnych winnic, serwowała jego pomocnica. Był to także, blisko trzygodzinny, czas na kameralne rozmowy dziennikarzy, którzy przyjechali z kilku miast, a ze względu na pandemię, nie widzieli się nierzadko od bardzo dawna.

Tych, których praca i prezentowanie atrakcji turystycznych, kulturalnych, gastronomicznych itp. Chorwacji w pismach drukowanych, portalach, blogach i instagramach itp. oceniona została najwyżej, wyróżniono, podobnie jak w roku ubiegłym, Dyplomami – Podziękowaniami J.E. Ambasadora i dyrektorki przedstawicielstwa w Polsce ChWT: „Za współpracę i wsparcie w promocji chorwackiej turystyki w Polsce w 2021 r.”. Znaleźli się wśród nich także członkinie i członkowie SD-P „Globtroter”: Elżbieta i Andrzej Lisowscy z Krakowa oraz Adam Gąsior, Marzena Markowska, Jerzy Niemociński  i wyżej podpisany.

Niestety, bardzo udane spotkanie i wieczór, jego uczestnikom trochę zepsuła zaskakująca informacja, że dr Agnieszka Puszczewicz, po czteroletniej, jakże owocnej pracy, której rezultatem okazał się tak wysoki, również jakościowo, poziom promocji walorów turystycznych Chorwacji, złożyła rezygnację z dalszego kierowania warszawskim przedstawicielstwem ChWT. To ogromna strata także dla mediów i branży, z którymi współpraca układała się jej znakomicie. Przypomnę, że była ona autorką również serii ciekawych publikacji na temat Chorwacji w naszym portalu. Już trwa konkurs na jej następczynię lub następcę, któremu nie łatwo będzie, chociaż serdecznie jej (mu) tego życzymy, kontynuować pracę na tak wysoko osiągniętym poziomie. Dla nas, dziennikarzy, a nie tylko dla turystyki chorwackiej, to duża strata.

Życzymy Ci, Agnieszko, podobnych sukcesów także na innym, kolejnym polu działalności!

Zdjęcia autora

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top