WARSZAWA: PORTUGALSKI WORKSHOP

Po kilkunastu miesiącach przerwy spowodowanej pandemią, udało się zorganizować portugalski turystyczny workshop, z udziałem także reprezentacji krajów luzofońskich. Odbył się on najpierw w Krakowie, a następnego dnia w Warszawie.

Organizatorem tej bardzo udanej imprezy Była Polsko – Portugalska Izba Gospodarcza (PPCC) wraz z partnerem, firmą „Turismo de Portugal”. Otwarcia imprezy dokonał Dyrektor Generalny Izby, Wojciech Baczyński,. Uczestnikami ze strony portugalskiej było 10 biur podróży o bardzo szerokim zakresie propozycji turystycznych, 14 hoteli oraz 4 biura promocji:

Biuro promocji Turystyki w Algarve, Dział Promocji i Handlu Ambasady Brazylii w Warszawie, Biuro Promocji Turystyki na Maderze oraz Turismo de Portugal, świetnie promujące walory turystyczne Portugalii biuro, mające swą siedzibę w Warszawie. Szczególnie silną reprezentację przysłał na imprezę region Algarve, jeden z portugalskich regionów najbardziej popularnych wśród polskich turystów.

Portugalskie Workshopy w Polsce odbywały się nieprzerwanie od 2016 roku i po czterech edycjach, kolejna impreza w roku 2020 nie odbyła się ze względu na pandemię koronawirusa. Tegoroczna miała nazwę „Warsztat turystyczny Portugalia i kraje luzofońskie”.

Jak bardzo była potrzebna, świadczy ponad 50 biur turystycznych, których przedstawiciele pojawili się na spotkaniu. Były to biura podróży, małe i duże, touroperatorzy oraz firmy z sektora MICE i FIT. Po ich rozmowach z portugalskimi partnerami odbyło się losowanie upominków, ufundowanych przez portugalskich wystawców. Niektóre nagrody były bardzo atrakcyjne – to wyjazdy do Portugalii, zwykle dla dwóch osób.

Po losowaniu wszyscy uczestnicy imprezy wzięli udział w kolacji, której urozmaiceniem była degustacja wielu świetnych win, białych i czerwonych, pochodzących z różnych regionów Portugalii. Należy mieć nadzieję, że w przyszłym roku kolejna impreza dojdzie do skutku, a liczba uczestniczących w niej biur podróży będzie jeszcze większa

.

Zdjęcia autora

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top