WARSZAWA: NARODOWY TEST ROWEROWY 2019

Trzecia edycja „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” odbędzie się 6 -7 kwietnia 2019 br na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Udział w nim zapowiedziały gwiazdy kolarstwa, mistrzowie klasy światowej, rekordziści oraz znani dziennikarze sportowi.

 

M.in. * Dawid Godziek, który jako pierwszy wykonał ewolucję na rowerze górskim. Zrobił „poczwórnego tailwhipa”, jest najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem freestyle BMX. * Szymon Godziek, starszy o brat Dawida, to najbardziej rozpoznawalny polski zawodnik MTB i jeden z najbardziej rozpoznawalnych riderów w Europie, gwiazda kolarstwa grawitacyjnego. * Przemysław Niemiec, zawodowy kolarz szosowy, olimpijczyk, wieloletni zawodnik drużyny UCI WorldTeams UAE Team Emirates. Pierwszy polski zwycięzca etapu Vuelta a España. Na rowerze przejechał ponad 600 tysięcy kilometrów.

* Igor Tracz, 7-krotny Mistrz Świata jest miłośnikiem psów. Wspólnie z nimi zdobywa tytuły w bikejoringu i wyścigach psich zaprzęgów na śniegu. Bikejoring jest połączeniem kolarza górskiego wspomaganego przez psa zaprzęgowego, a dystanse są krótkie, sprinterskie, około 6 km, Prędkości dochodzą do 50 km/h. * Valerjan Romanovski, kolarz ekstremalny, dwukrotny rekordzista Guinnessa w jeździe non stop (48h i 12h) na rowerze MTB po trasie typu off-road, w temperaturze ponad 30⁰C.Podczas BIKE EXPO na Narodowym, podejmie próbę ustanowienia rekordu wielogodzinnej jazdy na rowerze w temperaturze minus 100⁰C, w specjalnej krio komorze.

Podczas BIKE EXPO odbędą się testy porównawcze rowerów wszystkich kategorii i kluczowych producentów. Tegoroczną nowością będzie podjazd i zjazd na torze dla rowerów elektrycznych. Główną zaletą e-bików jest łatwość pokonywania podjazdów i testujący muszą mieć możliwość sprawdzenia tej funkcji. Płyta PGE Narodowego jest doskonała do bezpiecznego testowania rowerów, ponieważ dach zabezpiecza przed kaprysami pogody. Wymaga jednak zbudowania toru testowego MTB.

BIKE EXPO to także wystawa rowerów i akcesoriów dla wszystkich użytkowników. W tym roku ekspozycja zajmie już dwa piętra. Trzecim elementem BIKE EXPO na PGE Narodowym będą spotkania z gwiazdami kolarstwa oraz wykłady i szkolenia. Zapowiadana jest także premiera nowego roadshow „Wyścig po zdrowie” oraz wielka parada rodzinna na płycie stadionu. Trwają przygotowania do ok. 50-cio kilometrowego, interwałowego wyścigu na terenach wokół niego.

Z informacji prasowej organizatorów.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top