DUBAJ: THE LOUNGE – NAJWYŻEJ POŁOŻONA RESTAURACJA NA ŚWIECIE

Dubaj specjalizuje się w różnych rekordach mających zadziwić świat. Najwyższy budynek, otwarty basen na dachu wieżowca i inne „naj.. naj…”. Kolejną jest najwyżej położona restauracja.

 

Nowo otwarta restauracja The Lounge w Burdż Khalifa oferuje wyjątkowe widoki na miasto i doznania kulinarne serwowane przez kucharzy Armani Hotel Dubai. Na trzech piętrach – 152, 153 i 154, na wysokości 575 metrów została otwarta najwyżej na świecie położona restauracja The Lounge.

Jest to wyjątkowe miejsce, w którym można odpocząć przy dźwiękach muzyki, degustując dania z hotelowej kuchni. Posiada ona również odkryty taras widokowy z imponującym widokiem na miasto. Z każdego z trzech poziomów – można podziwiać je z innej, niepowtarzalnej perspektywy.

Jest to nowa, ale droga atrakcja dla turystów odwiedzających Dubaj. W zależności od godziny, czekają na nich: Od 12:30 a 16.00 podziwianie miasta z popijaniem herbaty. Od 17:30 do 19:00 w barze serwowane są przekąski. Od 19:30 do północy goście bawią się na wieczornych koktajlach.

W The Lounge można też posłuchać muzyki na żywo granej przez międzynarodowych muzyków, artystów i DJ-ów. W najwyżej położonej restauracji na świecie zestaw High Tea kosztuje 550 dirhamów (ok. 570 zł). W cenie jest herbata, świeże wypieki, deser i szklanka domowego napoju.

Rezerwacji w The Longue można dokonać na stronie www.burjkhalifa.ae

 

       Od redaktora: Niestety, podobnie jak do wysoko położonej restauracji w „Żaglu” (Burj Al–Arab), także do The Lounge nie można wjechać aby obejrzeć widoki miasta bez zapłacenia tego haraczu.

 

      Zdjęcia: Dubai Tourism.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top