Od dzisiaj, wtorku 26 maja 2020 roku, Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego ponownie zaprasza do swojej siedziby przy ulicy Koziej 11 w Warszawie. Obowiązują nowe zasady zwiedzania. Udostępnione są dwie wystawy: „Marta Czok. TO nazywasz sztuką?” oraz „Bartłomiej Belniak. Mniej więcej naprawdę”.
Tradycyjny wernisaż otwarcia odbyć się miał, nomem omen, 1 kwietnia. Jak zwykle otrzymałem nań ciekawie graficznie zaproszenia, ale pandemia coronawirusa Cov-19 pokrzyźowała plany zarówno organizatorom i artystom – wystawcom, jak i zaproszonym gościom, a później i innym zwiedzającym. Wszystkie muzea i setki innych placówek, nie tylko kulturalnych, zostało ze względów bezpieczeństwa zamkniętych.
– Po ponad dwóch miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa nareszcie możemy przyjąć gości w naszych salach wystawowych – mówi Elżbieta Laskowska, dyrektor Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. – Dostosowaliśmy przestrzeń do nowych wymogów sanitarnych, dla bezpieczeństwa zwiedzających zmieniliśmy również zasady zwiedzania ekspozycji – dodaje.
Muzeum będzie czynne od wtorku do niedzieli od 10:30 do 17:30, z godzinną przerwą między 13:00 a 14:00. Goście muszą nosić maseczki ochronne oraz dezynfekować ręce po wejściu do budynku. Możliwe będzie wyłącznie zwiedzanie indywidualne, a w salach muzealnych jednocześnie będzie mogło przebywać maksymalnie 6 osób, zachowując od siebie dwumetrowy odstęp.
Do odwołania nie będą odbywać się warsztaty, wykłady, oprowadzania dla grup oraz inne wydarzenia edukacyjne organizowane przez Muzeum. Zwiedzający nie będą mogli korzystać z dotykowych urządzeń multimedialnych znajdujących się na ekspozycji. Zamknięta pozostanie również szatnia. Bilety wstępu można kupić w kasie biletowej w kiosku
Muzeum (rekomendowana płatność bezgotówkowa) lub za pośrednictwem portalu ewejsciowki.pl. Nowy regulamin zwiedzania jest dostępny na stronie www.muzeumkarykatury.pl.
Niezmiennie Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego zaprasza również do śledzenia strony internetowej www.muzeumkarykatury.pl oraz mediów społecznościowych (Faceboook, YouTube), gdzie w ramach akcji #MuzeumKarykaturywsieci udostępnia wywiady, artykuły i filmy poświęcone sztuce karykatury.
Zdjęcie drogowskazu do muzeum oraz zaproszenia na otwarcie wystawy, które nie odbyło się w planowanym terminie: Muzeum Karykatury.