WARSZAWA: MTT WORLD TRAVEL SHOW

W piątek, 16 bm., w Międzynarodowym Centrum Targowo – Kongresowym PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie rozpocznie się pierwsza edycja trzydniowych Międzynarodowych Targów Turystycznych Word Travel Shop. Poprzedziła je, zorganizowana 10 bm., konferencja prasowa w Warszawie, na której organizatorów reprezentowali: Tomasz Szypuła – członek Rady Nadzorczej PTAK SA, Marcin Chojnowski – dyrektor WTS i Maciej Topolski – dyr. ds. wydawniczych Ptak Warsaw Expo. Gośćmi honorowymi byli zaś znani podróżnicy: Marek Kamiński i Aleksander Doba. T. Szypuła powiedział, że targi te odbędą się w największym w tej części Europy centrum targowo – kongresowym.

 

Jego organizatorzy chcą, aby były to targi turystyczne na miarę ambicji naszego kraju, powtarzane co roku. Tak dużej imprezy turystycznej – stwierdził – w Warszawie jeszcze nie było. Chcemy pokazać na niej to, co jest w tej dziedzinie w Polsce najciekawsze. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie dziesiątków tysięcy zwiedzających. Dyr. M. Chojnowski dodał, że impreza odbędzie się w dwu dużych halach o łącznej powierzchni blisko 50 tys. m². Zaprezentuje się na nich 36 krajów z całego świata oraz łącznie prawie 500 wystawców.

W tym: Chiny, Meksyk, Indonezja, Filipiny, Peru oraz 15 regionów, m.in. Saksonia, Żupania Zagrzebska i Peszt. Krajem partnerskim będą Seszele. Będzie to zarazem okazja do promocji polskich miast i gmin na arenie międzynarodowej. Z informacji elektronicznej dostarczonej dziennikarzom wynika ponadto, że na wielu stoiskach będzie można zapoznać się z lokalnymi produktami – napojami i potrawami.

Ambasady poszczególnych krajów przygotowały wiele ciekawych wydarzeń, w tym m.in. pokazy kuchni regionalnych. W Salonie Travel znaleźć będzie można informacje na temat bazy hotelowej oraz oferty biur podróży i przewodników. W Warszawskim Salonie Jachtowym zapoznać się z nowatorskimi rozwiązaniami w tej dziedzinie oraz ofertą szkółek żeglarskich. A także obejrzeć najnowsze jachty, łodzie, skutery wodne oraz inny sprzęt. Wieczorem w sobotę zaś odbędzie się Gala Jachty 2016. Salon Hunting & Fishing będzie strefą wędkarstwa, myślistwa i łowiectwa.

W Salonie Kamper wystawione zostanie najnowsze wyposażenie kempingowe oraz akcesoria podróżnicze. Można też będzie sprawdzić, jak naprawdę wygląda życie w podróży oraz porozmawiać z wielbicielami takiej formy wypoczynku. Targom towarzyszyć będą pokazy, warsztaty, konkursy, spotkania ze znanymi podróżnikami itp. A także wystawy fotograficzne niepublikowanych zdjęć Ryszarda Kapuścińskiego, fotografie Marcina Kydryńskiego z podróży do Afryki oraz zdjęcia Aleksandra Doby z samotnej wyprawy przez Atlantyk. Zapowiedziano również finał konkursu na 7 nowych Cudów Polski oraz wiele innych imprez.

Szczegółowy program targów znaleźć można na www.worldtravelshow.pl. Odpowiadając na pytania mediów organizatorzy poinformowali, że rozdali 200 tysięcy bezpłatnych zaproszeń na te targi. Część z nich wysłano do 2200 mazowieckich szkół. Przyjazd zapowiedziało 70 autokarów z młodzieżą szkolną. Osoby wybierające się na targi z Warszawy zabierać będą bezpłatne autobusy odjeżdżające o równych godzinach od 9.00 do 16.00 spod Dworca Centralnego i wracające z Ptak Warsaw Expo w pół godziny później. Uczestniczący w konferencji podróżnicy opowiedzieli o swoich najbliższych planach oraz o tym, co przygotowali na targi.

Aleksander Doba pokaże na nich swój największy i najdroższy kajak świata. W takim stanie, w jakim musiał w nim, ze względu na zniszczenia, przerwać trzecią samotną podróż przez Atlantyk. Remont tego kajaku rozpocznie się bowiem dopiero w listopadzie. W maju przyszłego roku podróżnik zamierza w nim kontynuować wyprawę od miejsca, w którym została przerwana. Opowiadał również o swojej kajakarskiej pasji, odpowiadał na liczne pytania. Zaprezentował ponadto swoją najnowszą książkę biograficzną „Na fali i pod prąd”, której premiera odbędzie się już po targach. Na nich jednak można ją będzie kupić i uzyskać autograf autora.

Również Marek Kamiński przedstawił swoją najnowszą książkę „Trzeci biegun”, mówił o swoich planach podróżniczych i zaprosił na spotkanie z nim podczas targów. Zostanie wówczas m.in. zaprezentowany jego najnowszy film „Pielgrzym”. A po nim odbędzie godzinne spotkanie z publicznością. Z ekranu na targi oraz imprezę, która podczas nich będzie prowadzić, zaprosiła dziennikarzy nieobecna w Warszawie Martyna Wojciechowska. To ona w piątek wieczorem poprowadzi galę rozdania nagród 7 Cudów Polski National Geographic.

Zapowiadają się więc trzy dni pełne turystycznych wrażeń. Jak powiedział T. Szypuła, targi te, to będzie nie tylko prezentacja ofert, ale również wielkie show. Ci, którzy nie otrzymali zaproszeń, będą mogli na miejscu kupić bilety wstępu w cenie 20 zł oo osoby.

 

Zdjęcia autora

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top