WARSZAWA: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CZEKOLADY

 

4 września to Międzynarodowy Dzień Czekolady. Z tej okazji w Warszawie od godziny 11:00 na Krakowskim Przedmieściu, przy Placu Zamkowym stanęła czekoladowa rzeźba warszawskiej Syrenki. Cała wykonana jest z wedlowskiej czekolady deserowej. Waży ponad 500 kg i ma ponad 2 m wysokości. O godzinie 20:00 rzeźba zostanie podzielona i wspólnie zjedzona. Marka E. Wedel po raz trzeci świętuje Międzynarodowy Dzień Czekolady, ale po raz pierwszy w trzech miastach jednocześnie: Warszawie, Krakowie i Poznaniu. W 2012 r. przy rondzie De Gaulle’a w Warszawie stanęła czekoladowa palma, zaś w 2014 r. naprzeciwko Pałacu Kultury i Nauki pojawiła się jego karmelowa replika.

 

Tegoroczną bohaterką warszawskiego Dnia Czekolady została Syrenka. Nie będzie to jednak wersja dużo skromniejsza od oryginału, o czym zaświadczy prawie 2,5 m wysokości i ponad 500 kg wagi. Punktualnie o godzinie 20:00 warszawiacy będą mogli ją ugryźć. Dla wszystkich uczestników tego wydarzenia Wedel przygotował niezwykle smaczny konkurs. Wystarczy tylko, zrobić sobie radosne zdjęcie z czekoladową rzeźbą lub podczas jej zjadania, wrzucić na swój profil na Instagramie i oznaczyć je #gryzesyrenke.

Autor najpyszniejszego zdjęcia dostanie zapas radości od Wedla na cały rok. Oczywiście, podczas Dnia Czekolady nie zabranie słodkości dla naszych gości przez cały dzień, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników czekolady do wspólnej zabawy. Rzeźby zostały przygotowane w Pracowni Rarytasów, pod czujnym okiem Maestro Czekolady E. Wedel Janusza Profusa. Także w tym roku w Warszawie będzie można spotkać się z mistrzem.

Nie od dzisiaj wiadomo, że czekolada poprawia nastrój. Substancje w niej zawarte zwiększają wydzielanie endorfin – tzw. hormonu szczęścia. Po zjedzeniu kawałka tego przysmaku czujemy się od razu dużo lepiej. E. Wedel to najsilniejsza czekoladowa marka w Polsce, która od ponad 160 lat dostarcza swoim konsumentom radość i przyjemność płynącą z intensywnego i głębokiego smaku najlepszej jakości czekolady.

W portfolio marki znajdują się m.in. takie słodycze, jak Ptasie Mleczko®, Mieszanka Wedlowska, czekolady, ciastka, wafle i batony. Od września 2010 r. Wedel jest częścią japońskiej Grupy LOTTE, która jest międzynarodowym koncernem, założonym w 1948 r., początkowo specjalizującym się w sektorze gum do żucia. Obecnie Grupa działa w różnych dziedzinach biznesu, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top