CZECHY: KARKONOSZE – WRZEŚNIOWE IMPREZY I NOWA MAPA DLA CYKLISTÓW

Na terenie czeskiego Parku Narodowego Karkonosze na rowerzystów czeka niemal 400 kilometrów tras, na przedgórzu natomiast kolejnych 300 km. Trasy są odpowiednie zarówno dla zaawansowanych rowerzystów, jak i rodzin z dziećmi. Od niedawna cykliści mają do dyspozycji nową mapę z zaznaczonymi także mniej popularnymi trasami oraz informacjami o specjalnych autobusach do przewozu rowerów (cyklobusach) i kolejkach linowych. Znajdziemy tu też 8 przykładowych wycieczek rowerowych. Mapa jest dostępna w ośrodkach informacji turystycznej, można ją też pobrać w formie elektronicznej z oficjalnej strony internetowej Karkonoszy www.krkonose.eu.

 

We wrześniu czeskie Karkonosze zapraszają także na ciekawe imprezy kulturalne i rozrywkowe. Vrchlabskie Lato Muzyczne zakończy 4 września finałowy koncert w wykonaniu pochodzącego z Salzburga Thomasa Albertusa Irnbergera, w kościele klasztornym w Vrchlabí. Dzień pełen zabawy, gier i bajek czeka 5 września na dzieci i dorosłych w Hornej Malej Úpie, gdzie odbędą się ,,Wędrówki Liczyrzepy”.

Równie ciekawie będzie podczas turystycznej gry na orientację ,,HETOS” w Rokytnicach nad Jizerou (12.09) oraz w Szpindlerowym Młynie na ,,Drakiádzie” (26.09). Weekend pełen zabawy i adrenaliny wszystkim miłośnikom gór zapewni festiwal alpinistyki i dalekich podróży ,,Oddech Gór” w miejscowości Paseky nad Jizerou (11.09). Smakoszom polecamy udział w tradycyjnej imprezie gastronomicznej ,,Gulasz Liczyrzepy” w Pecu pod Śnieżką (26.09). Miłośników turystyki rowerowej zapraszamy na ,,Žacléřską 70 MTB” w Žacléřu, imprezę kończącą sezon rowerowy.

 

Zdjęcie: Richard Kličnik

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top