WARSZAWA: DUBAI TOURISM OTWORZYŁ SWOJE BIURO

Dubai Tourism oficjalnie zainaugurował działalność swojego biura w Polsce. Będziemy aktywnie promować Dubaj i związane z nim oferty. Planujemy także szeroką współpracę z biurami turystycznymi – zapowiadają przedstawiciele Dubai Tourism Board. Dubai’s Department of Tourism and Commerce Marketing (Dubai Tourism, DTCM) oficjalnie otworzył swoje pierwsze przedstawicielstwo w Polsce.

Jego główne zadanie to zwiększenie liczby wizyt Polaków w Dubaju, inne to m.in. rozwijanie intensywnej współpracy z kluczowymi biurami turystycznymi w Polsce oraz mediami. Przedstawiciele Dubai Tourism podkreślają znaczenie polskiego rynku jako największego i najważniejszego w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Uroczysta gala, w której wzięło udział niemal 100 gości, odbyła się 7 września w restauracji Villa Foksal w Warszawie. Wśród zaproszonych byli czołowi przedstawiciele najlepszych biur podróży, dziennikarze, blogerzy i gwiazdy – wśród nich m.in. Agata Młynarska, Bożena Dykiel, Małgorzata Potocka, Łukasz Jakóbiak, Andrzej Młynarczyk. Gospodarzem spotkania był Tomasz Kammel.

Komentując otwarcie biura w Polsce Issam Kazim, CEO DTCM, powiedział: “Polska jest kluczowym rynkiem dla Dubaju, dlatego cieszymy się, że mogliśmy otworzyć tutaj swoje przedstawicielstwo. Naszym oraz naszych partnerów celem jest pokazanie Polakom Dubaju i jego różnorodnych atrakcji w najciekawszy sposób.

Chcemy także wspierać współpracujące z nami biura turystyczne. Od 2013 roku – gdy wystartowało bezpośrednie połączenie Emirates między Warszawą a Dubajem – notujemy wzrost przyjazdów Polaków do Dubaju. Zwiększeniu liczby przyjazdów do Dubaju sprzyja także zniesienie dla nich wiz.

Z nadzieją patrzymy także na Wizz Air, który jesienią otwiera niskokosztowe połączenie między Katowicami a Dubajem. Wierzymy, że to właściwy moment, by zacząć promować Dubaj jako miejsce nie tylko dla zamożnych turystów, ale także dla tych – par, rodzin z dziećmi i seniorów – którzy wybierają bardziej budżetowe oferty.”

Wkrótce Dubai Tourism ruszy z kampanią, której celem będzie promocja wizerunku Dubaju jako miejsca różnorodnych atrakcji, które opierają się na kilku głównych filarach: plaży, przygodzie, rodzinie, wydarzeniach, kuchni, kulturze i biznesie. Kampania będzie skierowana do segmentu ludzi najlepiej zarabiających oraz tych z dochodami na średnim poziomie.

Obecnie połączenia między Warszawą a Dubajem raz dziennie realizuje Emirates. Czas przelotu to około 6 godzin. Od 31 października Polska zyska kolejne – między Katowicami a Dubajem turystów dwa razy w tygodniu będzie woził węgierski niskokosztowy przewoźnik Wizz Air. W zeszłym roku Dubaj odwiedziło 50 tysięcy Polaków.

W 2016 ta liczba ma się zwiększyć między innymi dzięki nowym inwestycjom – otwarciu czterech parków tematycznych oraz opery. Otwarcie przedstawicielstwa Dubai Tourism w Polsce wpisuje się w strategię, zgodnie z którą w 2020 roku Dubaj chciałby ugościć 20 milionów turystów.

O DTCM: Dubai Tourism (DTCM) jest oficjalną organizacją rządową, odpowiedzialną za promocję Dubaju jako atrakcyjnego celu wakacyjnych odwiedzin oraz światowego centrum biznesu. Oprócz tego DTCM jest odpowiedzialne za wydawanie licencji i wystawianie ocen lokalnym touroperatorom i firmom, świadczącym usługi hotelarskie w Dubaju.

 

Zdjęcia z Dubaju: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top