WARSZAWA: BEZSENNE NOCE PRAGI

W ramach trzeciej edycji festiwalu „Noc Pragi” 2012, który zaczął się 15 czerwca w Warszawie i potrwa do końxca miesiaca, można zaliczyć ponad 50 imprez w klubach, kinie, galeriach, pracowniach artystów, teatrach oraz w plenerze Pragi Północ.
 
Tegorocznej imprezie przyświeca hasło„Muzyka od Metra”. Impreza ma popularyzować wizerunek dzielnicy jako ośrodka kulturalnego. Praga z niecierpliwością czeka na swoja stację metra bo metro jest wielką szansą rozwoju dla dzielnicy.
 
Na scenie Teatru Konsekwentnego w dawnej fabryce Konesera wystąpią gwiazdy polskiej muzyki niezależnej: zespół Mitch&Mitch, nawiązujący do tradycji pastiszu muzycznego, folkowo-popowy duet Paula i Karol, Kim Novak– formacja założona przez braci Piotra i Bartosza Waglewskich, oraz pianistka jazzowa Joanna Duda w towarzystwie braci Tomasza i Radka, jako grupa 3D.
 
Ale muzyki nie zabraknie też w innych praskich klubach jak Cafe Melonik, Czarny Motyl, Entropia i wielu innych. Prawobrzeżna dzielnica Warszawy słynie z klubów oraz galerii. Jest ich tu ponad 50. Aby poczuć praską atmosferę i zintegrować się z mieszkańcami trzeba przyjść do zagłębia klubowego na podwórku 11 Listopada 22, gdzie śpiewa zespół „Cała Praga śpiewa z nami”.
 
Nie zabraknie takich szlagierów jak „Chodź na Pragie” czy „Nalot”. Jeśli ktoś lubi kameralne koncerty to w Projekcie przy ul. Wileńskiej 21może posłuchać Ska, a w Łysym Pingwinie koncertu w wykonaniu Kapeli Muzyki Kuchennej „Jazgodki”. Noc Pragi 2012 to świetna okazja do odwiedzenia pracowni praskich artystów, gdzie można kupić torby i ubrania.
 
W rejonie Placu Wileńskiego zaplanowano pokaz baletu powietrznego w wykonaniu grupy akrobatów Flycube, występy teatrów ulicznych, nocny turniej piłki nożnej w fabryce Konesera oraz wystawę fotografii autorstwa Julity Delbar „Jestem z Pragi”, prezentowaną na parkanie okalającym budowę stacji drugiej linii metra Dworzec Wileński.
 
Festiwal zamkną imprezy DJ-skie w praskich klubach. Lokalni przedsiębiorcyzapowiedzieli na okres trwania festiwalu nocne wyprzedaże. Uczestnicy mają do dyspozycji trzy zabytkowe autobusy, które dowiozą ich na imprezy. Autobusy jeżdżą na trasie łączącej rondo de Gaulle’a z galeriami na Pradze od godz. 18:00 do 1:30.
 
Zdjęcia: SBT

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top