VIVA CLUB 2010

Chorzowskie biuro podróży VIVA CLUB, wraz z Biurem ds. Turystyki Ambasady Egiptu w Warszawie, przedstawiło swoje katalogi na lato 2010 roku. Zorganizowano to jak zwykle z rozmachem, w hotelu Marriott w stolicy, w której firma ma również swoje biuro.

Po prezentacji w której uczestniczyło jej kierownictwo z prezesem Tarekiem A.Ghaffarem i wiceprezesem Marianem Polakiem, a zaproszono na nią gości honorowych, agentów sprzedających miejsca na wycieczkach i pobytach wypoczynkowych VIVA CLUB w Egipcie i Tunezji, pracowników biura, a także bardzo wąskie grono dziennikarzy – w tym przedstawiciela naszego portalu, odbyła się kolacja z występami artystycznymi, a najlepsi agenci biura otrzymali wyróżnienia.

 

O VIVA CLUB napisałem obszerniej po spotkaniu z kierownictwem biura w Globtroterze w czerwcu ub. r. Relacja ta, z 4.6.2009, jest nadal do przeczytania w dziale „Goście „Globtrotera”. Dodam, że działająca od 2004 roku firma – jeden z największych w Polsce organizatorów wyjazdów turystycznych i wypoczynkowych do Egiptu, także w kryzysowym dla branży ub. roku radziła sobie dobrze, a zainteresowanie jej ofertą na 2010 rok jest również znaczne.

 

O VIVA CLUB wspomniałem również, gdyż biuro to było organizatorem tego wyjazdu, pisząc o XXI Walnym Zgromadzeniu Polskiej Izby Turystyki w Hurgadzie i Luksorze. Również ten tekst zamieszczony 6.12.2009 jest nadal dostępny na naszych stronach w dziale Wydarzenia.

 

Ahmed Shokry, dyrektor Biura ds. Turystyki Ambasady Egiptu w Warszawie, otwierając Prezentację wyraził zadowolenie, że jego kraj jest najważniejszym kierunkiem wyjazdów oferowanych przez VIVA CLUB. Poinformował, że Egipt zbiera już owoce kampanii promocyjnej przeprowadzonej w naszym kraju w 2009 roku. Już obecnie jest bardzo dużo rezerwacji miejsc na wyjazdy latem 2010 roku.

 

Polska, z której w ub. roku przyleciało nad Nil i Morze Czerwone 600 tys. turystów, co dało jej 5 miejsce wśród pierwszych 10-ciu krajów, z których najliczniej przybywają tam goście ze świata, jest jednym z priorytetowych w planach promocyjnych Egiptu. Zapowiedział jego intensywną kampanię promocyjną w lutym i marcu br.

 

Joanna Poznańska, specjalistka ds. klientów korporacyjnych w centrali firmy, prezentując jej katalogi na rok 2010 skoncentrowała się przede wszystkim na przedstawieniu, z dobrą ich wizualizacją, wybranych hoteli w Egipcie. Zwłaszcza tych, do których VIVA CLUB wysyła swoich klientów od ub. roku oraz miejsca w których proponuje im w br. po raz pierwszy.

 

Były to obiekty o różnym standardzie, z ich firmową kategoryzacją odbiegającą niekiedy w dół o 0,5 – 1 gwiazdkę od formalnej egipskiej. Od najwyższej kategorii 5*+ lub Lux, z przeważającymi 4*, do 3* – ale również atrakcyjnymi, zwłaszcza dla klientów o skromniejszych środkach. Przedstawiła także ofertę dla rodzin z dziećmi, obiekty w których w lecie będzie obsługa znająca język polski itp.

 

Kierując zainteresowanych po dalsze szczegóły do katalogu oraz na strony internetowe firmy: www.vivaclub.eu, na których jest zawsze pełna i najbardziej aktualna oferta. Wspomniała również o bazie hotelowej i nowościach w Tunezji, która jest drugim kierunkiem proponowanych przez VIVA CLUB wyjazdów wypoczynkowych. Katalogi wydano osobno dla każdego z tych krajów.

 

Ponad 80 stronicowy „Egipt Jedyny pod słońcem!” zawiera podstawowe informacje o nim oraz miejscowościach, w których znajdują się oferowane hotele. Z dosyć szczegółową prezentacją każdego z nich, ze zdjęciami. Ponadto programy 14 i 7 dniowych rejsów po Nilu, wycieczek fakultatywnych, informacje o systemie rezerwacyjnym itp.

 

A także o, wyeksponowanych na stronie First Chance, premiach dla klientów, którzy ze znacznym wyprzedzeniem zarezerwują miejsca na imprezach: darmowych wizach, gwarancjach niezmienności hotelu i ceny, ubezpieczeniu od kosztów rezygnacji z wyjazdu, zniżek dla dzieci oraz cen wycieczek fakultatywnych.

 

Katalog „Tunezja. Egzotyka w zasięgu ręki”, w identycznej szacie graficznej, jest skromniejszy objętościowo – liczy nieco ponad 50 stron, ale zawiera takie same informacje. Z propozycjami, poza wypoczynkiem w konkretnych hotelach nadmorskich w poszczególnych miejscowościach: Hammamecie, Susie ( Sousse ) i Monastyrze ( Monastir ), także udziału w wycieczkach: objazdowej na trasie Tunis – Kartagina – Muzeum Bardo – Sidi Bou Said, na Saharę oraz na Wielkie Południe: do pustynnych oaz, Tozeur, Ong Jmel, Chebiki, Tamerzy, Mides, Metlaoui i Kairuanu. Jest też w nim specjalna oferta rodzinna z konkretnymi cenami.

 

W katalogach nie ma bowiem cen, które znaleźć można na stronach internetowych firmy. Poważną wadą tych katalogów – dotyczy to zresztą także wydawanych przez inne biura podróży – jest wyjątkowo drobny druk ważnych dla klientów informacji ogólnych o warunkach uczestnictwa w imprezach. Z wydrukowanym na czerwono, trochę jak na ironię, tytułem „Ważne informacje” Przeczytaj koniecznie! Naprawdę warto poświęcić na to nie jedną, lecz dwie strony, aby klienci, z których wielu może mieć trudności z przebrnięciem przez ten tekst także ze względu na rozmiar czcionki, nie podejrzewali, że biuro chce coś przed nimi ukryć.

 

Po prezentacji oferty VIVA CLUB na 2010 rok, Janusz Molus, dyrektor Towarzystwa Ubezpieczeń EUROPA S.A., jedynego działającego w Polsce ubezpieczyciela notowanego na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, przedstawił warunki ubezpieczeń turystycznych w nim oraz korzystania z nich w przypadku zachorowania w Egipcie. A przedstawiciel systemu rezerwacyjnego praktycznego, „krok po kroku” posługiwania się nim, co było istotne dla zgromadzonych agentów sprzedających imprezy biura.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top