PARAOLIMPIJCZYCY I MOBILNA REKLAMA

 

Tym razem nasze spotkanie było nietypowe; mieliśmy dwójkę gości:

Stowarzyszenie KrzewieniaWyższych Wartości Ludzkich „DELPHI”

i TAXI-AD – reklama na taksówkach.

 

Na początku prezes SKWWL „DELPHI” były zawodowy wojskowy; Roman Rebeczko opowiedział o powstaniu stowarzyszenia i jego działalności. zarejestrowane 4 stycznia 2002 roku powstało po Igrzyskach Paraolimpijskich w Sydney w 2000 r. z inicjatywy paraolimpijczyków – sportowców niepełnosprawnych oraz osób propagujących zdrowy tryb życia i wdrażających profilaktykę zdrowotną. Głównym celem Stowarzyszenia Krzewienia Wyższych Wartości Ludzkich jest niesienie pomocy wspaniałym wzorcom osobowym jaki są paraolimpijczycy jak również propagowanie zdrowego trybu życia oraz w miarę możliwości pomoc dzieciom niepełnosprawnym. 

 

 

 

 

Stowarzyszenie propaguje podstawowe wartości ludzkie takie jak m.in.; prawość, miłość, niekrzywdzenie innych, pozyskuje wolontariuszy wśród młodzieży szkolnej oraz wśród dorosłych, Organizowane są też wykłady trenerów, lekarzy i dietetyków dotyczące zdrowego trybu życia, aktywnej profilaktyki zdrowotnej oraz wspomaganie w sporcie – poprzez badania; analizę pierwiastkową włosów  a następnie suplementację witaminami i mikroelementami co znacząco zwiększa wydolność organizmu. Dzięki pozyskaniu jako sponsora Vision IPG – na suplementach tej firmy przygotowano do paraolimpiady w Atenach dwójkę sportowców – Annę Szmyl-Mayer z Poznania oraz Tomka Hamerlaka z Bielska-Białej.

 

Stowarzyszenie Krzewienia Wyższych Wartości Ludzkich „DELPHI” pomagało m.in. w przygotowaniu do ważnych imprez sportowych w sportach niepełnosprawnych; m.in. w wieloetapowym biegu (269 mil) w wózkach inwalidzkich w górach Alaski, zimowych igrzyskach Paraolimpijskich w Salt Lake City (2002), XII Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich ATENY 2004; gdzie polscy sportowcy zdobyli 10 złotych, 15 srebrnych i 19 brązowych medali; Mistrzostwach Europy Sportów Niepełnosprawnych – ESPOO 2005; (13 złotych, 14 srebrnych i 6 brązowych); XIII Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich PEKIN 2008; (5 złotych, 12 srebrnych i 13 brązowych) i innych krajowych zawodach sportowych i integracyjnych.  Do Pekinu paraolimpijczyków pojechało trzy razy mniej niż olimpijczyków, za to zdobyli oni trzy razy więcej medali! Mimo swej ułomności, swoją determinacją udowodnili, że można zwyciężać, a pozornie niemożliwe staje się możliwe. Obejrzyj film: http://tnij.org/ateny    

 

Stowarzyszenie pozyskuje środki na swoją działalność organizując m.in. akcje z których dochód idzie na dofinansowanie startów sportowców niepełnosprawnych w najważniejszych imprezach sportowych w kraju i za granicą, m.in. poprzez świątecznych kart wielkanocnych jako cegiełek pod hasłem „Pomoc sportowcom niepełnosprawnym oraz własnej szkole”.  W ramach współpracy i dzięki finansowemu wsparciu firmy Vision IPG wyprodukowano „cegiełki” w formie teledysków pt. „W jedności RAZEM – ATENY 2004”, pokazujący zmagania polskich paraolimpijczyków.

 

 

Stowarzyszenie Krzewienia Wyższych Wartości Ludzkich „DELPHI” w 2005 roku zainicjowało „Akcję 1%” – polegającą na odprowadzaniu na rzecz Stowarzyszenia – 1% należnego fiskusowi podatku dochodowego od osób fizycznych. Można tu przekazywać swój 1%.

Stowarzyszenie Krzewienia Wyższych Wartości Ludzkich „DELPHI; 98-200 Sieradz, ul. Zajęcza 7/9; tel. kom. 602 361 180; e-mail: delphirr@o2.pl; dajmon21@wp.pl

 

 

O mobilnej reklamie na taksówkach mówili natomiast panowie Sebastian Życzkowski – doradca Zarządu, Dariusz Ślosarski – dyr. Handlowy oraz Sylwester Michalak – Prezes Taxi-AD Polska z siedzibą w Gdyni. Firma reklamuje się hasłem „Taxi-AD jest tam, gdzie ludzie są”.

 

 

Spółka zajmująca się reklamą mobilna powstała w 2004 roku przy współpracy z firmą Taxi-AD Germany GmbH z Hamburga i jako jedyna w Polsce dysponuje wielkim wachlarzem produktów związaną z reklama mobilną.

 

Oferta handlowa firmy zawiera nośniki reklamowe umieszczone zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz taksówek dzięki czemu daje możliwość trafienia zarówno do ludzi jadących taksówką jak i znajdujących się na ulicy. Obecnie jej oferta dostępna jest w 10 największych polskich aglomeracjach gdzie żyje 8,7 mln. ludzi, a dzięki temu, że Taxi-AD Polska należy do międzynarodowej organizacji Taxi-AD International może zaoferować swoim klientom reklamę również w większości krajów Europy.

 

 

Nośnik zewnętrzny Taxi TOP montowany jest na dachach taksówek co zapewnia doskonałą widoczność – takich nośników jest – 535. Nośnik zewnętrzny Win AD umieszczany jest na tylnej szybie taksówki, reklama może być też na drzwiach oraz może nią być oklejony cały samochód. Nośnik wewnętrzny AD’Car zamocowany jest na oparciu przedniego siedzenia przed pasażerem i ma przezroczyste – plastikowe lub siatkowe kieszenie, gdzie można umieścić reklamę. Reklama może być też na zagłówku. Ciekawe są też nowe trendy w tego typu reklamie – np. wbita w dach auta siekiera z klipu reklamowego („rąbią cię na OC”) czy miękki fotel – wygodne raty bankowe.

 

 

Mobilna reklama na taksówkach jest bardzo skuteczna, zwłaszcza przy wprowadzaniu nowych marek na rynek. Chętnie reklamują się w ten sposób linie lotnicze, biura turystyczne, centra handlowe, banki… bo taksówka to bardzo plastyczny materiał, jak powiedział prowadzący prezentacje pan Sebastian Życzkowski.

Więcej na www.taxi-ad.pl

 

Zdjęcia: Grzegorz Micuła

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top