UZBEKISTAN: POLACY SZYBCIEJ OTRZYMAJĄ WIZY TURYSTYCZNE I BEZ VOUCHERÓW LUB ZAPROSZEŃ

Uzbekistan – czytamy w najnowszym biuletynie Polskiej Izby Turystyki – wprowadza uproszczenia procedur wizowych dla polskich obywateli.

 

    Dekret w tej sprawie został już podpisany przez prezydenta Szawkata Mirzijojewa. Turyści z Polski szybciej i łatwiej otrzymają wizę do Uzbekistanu. Zgodnie z nowo przyjętym dekretem, czas oczekiwania na wydanie wizy turystycznej na co najmniej 30 dni skrócony zostanie do dwóch dni roboczych. Czas oczekiwania nie obejmie dnia złożenia wniosku. Do tej pory polscy obywatele czekali na wizę turystyczną ok. 2 tygodni.

          Zniesiony zostanie również wymóg okazywania vouchera turystycznego lub zaproszenia. Takie zaproszenie trzeba było otrzymać od osoby – obywateli Uzbekistanu lub od firmy bądź agencji turystycznej, znajdującej się na terenie Uzbekistanu. Prezydent Republiki Uzbekistanu zobowiązał Ministerstwo Spraw Zagranicznych do wprowadzenia nowych procedur w przeciągu miesiąca.

 

                                                        *  *  *

 

   Tę zapowiedź można powitać tylko z zadowoleniem. Uzbekistan – kraj pełen zabytków, śladów historii i egzotyki, ze smaczną kuchnią oraz obfitością warzyw i owoców oraz licznymi atrakcjami, jest gościnny i bardzo atrakcyjny. Warto więc go poznawać, i to nie tylko podczas jednego wyjazdu. A dotychczasowe wymogi wizowe znacznie to utrudniały, zwłaszcza w przypadku turystów indywidualnych.

    Jeżeli okaże się również, że poprzez Internet można będzie znaleźć niezłe noclegi po rozsądnych cenach – bo wyżywienie nie jest tam drogie, podobnie jak miejscowy transport, powinno to znacznie zwiększyć u nas zainteresowanie i ruch turystyczny w tamtym kierunku. Zapewniam, że warto tam pojechać i zobaczyć na własne oczy wiele miejsc jak z Baśni 1001 Nocy!

 

Zdjęcia autora

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top