TYROL – SERCE ALP W WARSZAWIE

Tyrolska zima zagości w Warszawie. 7 i 8 września na warszawskiej Agrykoli stanie supernowoczesne tyrolskie iglo. Na odwiedzających czekał będzie śnieżny plac zabaw, pokazy rzeźbienia w lodzie, a w iglo i na iglo multimedialne projekcje oraz pokazy filmowe.

 

Do tego 4 tory do gry w eisstocka (austriacka odmiana curlingu) oraz tyrolski grill. Wieczorami odbędą się natomiast imprezy w rytmie chilloutu. Tyrol cieszy się wśród polskich narciarzy ogromną popularnością. Co roku tysiące turystów wybierają wyjazdy na lodowce oraz do wielu innych tyrolskich ośrodków narciarskich.

 

W poprzednim sezonie zimowy urlop spędziło tam ponad 120 000 Polaków. Zapaleni narciarze znajdują w Tyrolu nie tylko wyśmienite warunki na stokach, ale bogatą ofertę wellness, smaczną lokalną kuchnię oraz wspaniałą zabawę „après ski”. Położone powyżej 3000 metrów n.p.m. tereny kuszą również zapierającymi dech w piersiach widokami oraz niesamowitym słońcem.

 

W Tyrolu można także przeżyć emocje sportowe, chociażby podczas Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku, czy zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Sölden, St. Anton am Arlberg i Kitzbühel. Wydawałoby się, że wrzesień to zbyt wcześnie by myśleć o nartach – nic bardziej mylnego. Kaunertal, Pitztal, Ötztal, Stubai rozpoczynają sezon jeszcze we wrześniu, na Hintertuxie jeździć można przez cały rok. Już w czwartek 30.08 na lodowcach w Tyrolu spadł pierwszy śnieg i to od razu 50 centymetrów.

 

– Mamy nadzieję zachęcić jak najwięcej narciarzy z Warszawy i okolic, by o narciarskich wyjazdach pomyśleli już teraz – mówi Katarzyna Gaczorek z biura promocji Tyrolu Tirol Werbung. Impreza na Agrykoli skierowana jest do rodzin z dziećmi, dla których przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, takich jak śnieżny plac zabaw – z prawdziwym śniegiem przywiezionym wprost z Tyrolu, pokazy rzeźbienia w lodzie oraz liczne konkursy i zabawy, w których do wygrania będą karnety narciarskie oraz narciarski pobyt w Tyrolu dla całej rodziny.

 

Przez cały dzień swoich sił będzie można spróbować w eisstocku, czyli w austriackiej odmianie curlingu. Zawodnicy z drużyny eisstocka będą tłumaczyć zasady i zachęcać do rozgrywki. Program wieczornych imprez, które zaczynały się będą codziennie o 20.00 skierowany jest z kolei do trochę starszych miłośników narciarstwa. DJ zaprosi do zabawy w rytmie chilloutu, a tyrolskie iglo zamieni się w ekran do projekcji narciarskich filmów.

 

– Ostatnia duża impreza promująca Tyrol w Polsce odbyła się 10 lat temu. Pod Pałacem Kultury zbudowaliśmy wówczas narciarską rampę. Tym razem przygotowaliśmy coś innego, zaskakującego i kreatywnego – przekonuje Katarzyna Gaczorek. Iglo jest nowoczesne, z drugiej zaś strony pełne elementów znanych z tradycyjnych tyrolskich górskich schronisk. – Mamy nadzieję, że nasz pomysł się spodoba. Wspólnie z 5 Tyrolskimi Lodowcami postaramy się przekonać wszystkich naszych gości, że już teraz warto zacząć myśleć o zimowym urlopie – dodaje na koniec Gaczorek.

 

Szczegółowe informacje na temat eventu na www.tyrol.pl/agrykola oraz na polskiej stronie Tyrolu na Facebooku.

 

Zdjęcia: Tirol Werbung

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top