TUNEZJA: POP NA DŻERBIE

 

 

Dżerba jest wymarzonym kierunkiem podróży od czasów antycznych, kiedy to Odyseusz miał trafić na tę „wyspę Lotofagów” jak ją nazwał Homer i znaleźć tu schronienie. Znajduje się ona o 3 godziny lotu samolotem z Warszawy i jest największą wyspą północnej Afryki. Festiwal będzie odbywał się w kilku miejscach na wyspie. Kolejne przystanki to stolica wyspy Houmt Souk. Stare miasteczko żydowskie El Riadh, gdzie obecnie można podziwiać galerię street-artu, czyli „Djerbahood”.

 

A następnie Djerba Explore, kompleks, na terenie, którego znajduje się ogromna farma krokodyli, tradycyjny dom dżerbiański typu menzel oraz bogata kolekcja sztuki islamskiej Lalla Hadria.

 

Przez 3 dni, od 23-25 października, w otoczeniu turkusowego morza otaczającego Dżerbę, publiczność będzie miała okazję doświadczyć sztuki we wszystkich jej formach.

 

Zróżnicowany program festiwalu łączy w sobie muzykę, taniec, teatr, street art oraz sety dj’eskie najbardziej topowych artystów nie tylko z Tunezji, ale także z Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii.

 

 

Program festiwalu:

 

Czwartek 23 Października

 

17:30 Performance na terenie « Djerbahood » (piosenkarka Nawel Ben Kraiem oraz tancerka Sandra Dachraoui) 19:30 Wieczór w Djerba Explore (DJ-eje z Tunezji: Sun Jun i duet Tic&Tac, z Francji: Loïc Minel, DJ-ejka Elisa Do Brasil w duecie z piosenkarką z Brazylii Flavią Coehlo, Marc Houle z Kanady oraz piosenkarka z Tunezji Nawel Ben Kraiem)

 

Piątek 24 Października

 

20:00 Wieczór w Djerba Explore (DJ-eje z Tunezji: DJ Nakata, DJ Raf, TIIKI (FABRIKA), Valentin Joliff z Francji, Claptone z Niemiec oraz piosenkarka z Libanu Yasmine Hamdan).

 

Sobota 25 Października

 

11:00 do 17:00 Beach Party (DJ-eje z Tunezji: DJ Nakata, DJ Raf, Sun Jun, TIIKI (FABRICA), Dirty Vega, DJ-ejki z Francji: Alice Lewis i Elisa Do Bresil oraz Danton Eeprom z Wielkiej Brytanii) Więcej informacji: www.popindjerba.com FB: https://www.facebook.com/FestivalPopInDjerba?fref=ts

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top