TUNEZJA: ATRAKCYJNA RÓWNIEŻ ZIMĄ

Tunezja uważana jest powszechnie za letni kierunek turystyczny. Ale kraj ten ma także wiele do zaoferowania w sezonie zimowym.

 

Turystyka w okresie zimowym w Tunezji jest różnorodna i urozmaicona. Centra leczenia wodą morską odwiedzane są przez rzesze miłośników tego typu usług, pola golfowe również przyciągają dużą grupę osób z kraju i z zagranicy uprawiających ten sport. Jeżeli chodzi o miłośników przyrody, zima jest okazją do spacerów i obserwacji wspaniałych spektakli migracji ptaków z północy. Trzeba bowiem wiedzieć, że Tunezja jest jednym z największych korytarzy migracji ptaków. Zatoka Gabes, wyspa Dżerba oraz wyspy Karkanna są miejscami największej koncentracji ptaków wędrownych na Morzu Śródziemnym.

Ponadto turyści mogą zwiedzać starożytne miasta, takie jak Sousse, Tunis i Kairouan, które są wpisane na listę UNESCO, jak również tunezyjskie muzea, na przykład Muzeum Bardo, które posiada największe na świecie zbiory mozaik, zabytki w Thugga i Kartaginie oraz Muzeum Teatru Rzymskiego w Kartaginie. Zima jest także okresem wysokiego sezonu na południu Tunezji, dokąd przybywają turyści zatrzymując się w oazach i kurortach na pustyni, gdzie biorą udział w międzynarodowych zawodach sportowych na terenach pustynnych (wyścigi samochodów z napędem na cztery koła i quadach) lub uczestniczą w festiwalach, na przykład Festiwal w Douz czy Festiwal Ksours w Tataouine.

Sytuacja epidemiologiczna

Nastąpiła widoczna poprawa sytuacji epidemiologicznej w Tunezji. Obecnie już ponad 2,5 miliona Tunezyjczyków zostało w pełni zaszczepionych i oczekuje się, że poziom wyszczepialności osiągnie w październiku ponad 50% populacji kraju, zbliżając się stopniowo do poziomu uzyskania odporności zbiorowej. * Od 25 września 2021 zniesiony został zakaz przemieszczania się na całym terytorium kraju, wdrożono także następujące środki zapobiegawcze: * Osoby w pełni zaszczepione przeciwko Covid-19 mogą brać udział w wydarzeniach i zgromadzeniach publicznych i prywatnych zarówno w pomieszczeniach zamkniętych jak i na zewnątrz pod warunkiem okazania zaświadczenia o pełnym zaszczepieniu na Covid-19. * Obowiązuje limit 50% obłożenia w przestrzeniach zamkniętych i otwartych, z koniecznością przestrzegania reguły dystansu społecznego (1 metr) oraz noszenia maski w przestrzeniach publicznych i środkach transportu dla osób powyżej 6 roku życia.

Należy podkreślić, że sektor turystyki, podobnie jak inne, jest zobowiązany przestrzegać reguł protokołu sanitarnego, aby zapewnić optymalne warunki dla zimowego sezonu turystycznego. Witamy w Tunezji, kolebce cywilizacji, ziemi spotkań i tolerancji!

Saoussen Dhokkar, Chargé d’Affaires Ambasady Republiki Tunezyjskiej w Warszawie

Zdjęcie: mat. prasowe.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top