NIEMCY: 100 NAJPOPULARNIEJSZYCH CELÓW TURYSTYCZNYCH

Hamburg Miniatur Wunderland Knuffingen Airport bei Nacht

Niemiecka Centrala Turystyki przedstawia 100 najpopularniejszych celów turystycznych w Niemczech wybranych przez zagranicznych turystów. Ponad 14 000 zagranicznych gości odwiedzających portal internetowy www.germany.travel wybierało między styczniem i końcem lipca 2021 turystycznych faworytów w Niemczech.

Ubiegłoroczny zwycięzca – największa na świecie makieta modelarstwa kolejowego Miniatur Wunderland w Hamburgu po raz czwarty z rzędu zajęła pierwsze miejsce. Park rozrywki Europa-Park w Rust na drugim i zamek Neuschwanstein w Bawarii na trzecim miejscu, utrzymały swoje lokaty z poprzedniego roku. Inne atrakcje, jakie znalazły się w pierwszej dziesiątce w 2021 roku, to park rozrywki Phantasialand w Brühl, zabytkowe miasto Rothenburg ob der Tauber, Szlak Romantyczny, historyczne Drezno, Berlin, Park Narodowy Schwarzwald i Muzeum Kryminalistyki w Rothenburgu.

Hamburg Miniatur Wunderland HafenCity Klappbrcke mit historischem Schiff

 

Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT komentuje: „Tak duże zainteresowanie uczestników badania ankietowego świadczy o sile oddziaływania i odporności Niemiec jako marki turystycznej nawet w czasach kryzysu. Wyniki głosowania naszych potencjalnych klientów odzwierciedlają autentyczne opinie, które atrakcje turystyczne są według nich szczególnie popularne i poszukiwane. Wejście do TOP 100 stało się w niemieckiej turystyce tożsame z gwarancją jakości, co przedsiębiorstwa turystyczne chętnie wykorzystują jako argument sprzedażowy w marketingu międzynarodowym. “

 

Pełny ranking utworzony w oparciu o wyniki ankiety internetowej jest dostępny na stronie DZT w zakładce https://www.germany.travel/en/top-100/travel-attractions.html.

Odwiedzający stronę internetową www.germany.travel mogą podawać w polu tekstowym cele turystyczne ich zdaniem szczególnie warte polecenia. Bazując na tych informacjach DZT tworzy ranking Top 100.

W tym roku DZT ustrukturyzowała wyniki w segmentach: miasta, parki edukacyjne i tematyczne, parki rozrywkowe i zoologiczne, muzea, jarmarki bożonarodzeniowe, cuda natury, parki narodowe, zamki i pałace.

 

Czołówka kompletnego rankingu Top 100 roku 2021Rust Europa Park Blue Fire

1. miejsce: Miniatur Wunderland Hamburg: Od momentu otwarcia dokładnie 20 lat temu miniaturowy świat kolejnictwa Miniatur Wunderland w Hamburgu osiągnął rozmiary największej na świecie makiety modelarstwa kolejowego. Do tej pory 20 milionów gości z całego świata zwiedziło stale rozrastającą się miniaturową krainę położoną w hamburskiej dzielnicy Speicherstadt, która zresztą dorobiła się już sześciu wpisów w Księdze Rekordów Guinnessa.

2. miejsce: Europa-Park Rust: Największy park rozrywki w Niemczech z ponad 100 ekscytującymi atrakcjami i pokazami, parkiem wodnym Rulantica oraz sześcioma hotelami tematycznymi z licznymi restauracjami i ofertami wellness. W centrum rzeczywistości wirtualnej YULLBE goście odkrywają wirtualne światy, a podczas wieczornych pokazów przy kolacji mogą połączyć znakomitą rozrywkę z doznaniami kulinarnymi.

Schwangau Schloss Neuschwanstein im Herbst Strae der Romantik Deutsche Alpenstrae3. miejsce: Zamek Neuschwanstein: Budowla, którą król Ludwik II zaczął wznosić od 1869 roku na wzór historycznego zamku rycerskiego na poszarpanym masywie skalnym na tle Alp, należy do najbardziej rozpoznawalnych symboli Niemiec. Każdego roku około 1,5 miliona turystów z całego świata ulega fascynacji i inspiracji podczas zwiedzania bajkowego zamku.

Zdjęcia: DZT

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top