Atrakcje w Wysokich Tatrach

Podczas tegorocznego letniego sezonu w słowackich Wysokich Tatrach na turystów czekają nowe atrakcje z domieszką adrenaliny. Dorośli, młodzież, rodziny z dziećmi, a także miłośnicy sportów ekstremalnych oraz odważni seniorzy mogą przeżyć fantastyczną letnią przygodę w Wysokich Tatrach. Wykorzystując tatrzańskie kolejki możemy znaleźć się nad Starym Smokowcem, na Hrebienku (Siodełko), gdzie oczekuje nas letni tubing – zjazd na gumowej oponie.

 

Droga asfaltowa ze stacji pośredniej Start do Tatrzańskiej Łomnicy stała się miejscem fantastycznej zabawy za sprawą trzech rodzajów atrakcji: Stanley Rider, Mountainboard oraz nowoczesnej górskiej hulajnogi. Na trzykołowym Stanley Rider, szybkiej desce Mountainboard podobnej do snowboardu oraz na górskich hulajnogach, można pokonać pełną ostrych zakrętów trasę o długości około 3 km.

 

Po ekstremalnych wyczynach turyści mogą odpocząć i posilić się w nowych restauracjach ze słonecznymi tarasami na Skalistym Stawie i stacji pośredniej Pizza Pasta Start.

Ze względu na rosnące zainteresowanie kolejką ze Sklanatego Plesa (Łomnickiego Stawu) na Łomnicki Szczyt (2634 m n.p.m.) bilety można kupić także w kasach TLD w Tatrzańskiej Łomnicy i w Starym Smokowcu, nawet z 7 dniowym wyprzedzeniem. Nowością jest także możliwość zakupu tego biletu przez internet.

 

Polecamy także nocleg w najwyżej położonym apartamencie w Europie Środkowej – na szczycie Łomnicy – z bajecznym widokiem na panoramę Wysokich Tatr. Koszt pobytu w 4-osobowym apartamencie wynosi 10 tys. koron słowackich za 4 osoby (około 1100PLN). Cena zawiera również powitalny drink, romantyczną kolację przy świecach w kawiarni Dziadek, obserwację gwiazd przez lornetkę, śniadanie na Łomnickim Stawie oraz bilety z Tatrzańskiej Łomnicy na szczyt Łomnica i z powrotem.

Pomimo inwestycji i podnoszenia jakości świadczonych usług, ceny biletów na kolejki TLD pozostają w porównaniu z minionym rokiem bez zmian. Poza sezonem głównym (do 29.6. i od 17.9.) obowiązuje 30% zniżki dla seniorów, młodzieży do 26 lat oraz rodziców z dziećmi do 12 lat.

Największa inwestycja rozpocznie się we wrześniu na kolejce naziemnej na Hrebienok. Rekonstrukcja kolejki potrwa od 17 września br. do Świat Bożego Narodzenia, kiedy turystów na Hrebienok wywiezie już nowoczesna i luksusowa kolejka Doppelmayer.

Specjalną ofertą TLD jest Tatra Tourist Card. Karta ta ważna jest przez 7 dni i obejmuje: bilety na przejazdy kolejkami górskimi, upoważnia do zniżek w restauracjach TLD, w AquaCity Poprad oraz na spływ Dunajcem. Cena karty: 990 Sk/ os.dorosła, 690 Sk/ dziecko.

 

Tatranské lanové dráhy – Tatrzańskie Koleje Linowe (skrót TLD) obsługują kolejkę kabinową z Tatrzańskiej Łomnicy na Łomnicki Staw, krzesełkową kolejkę z Łomnickiego Stawu na Łomnicką Przełęcz, kolejkę linową z Łomnickiego Stawu na Łomnicki Szczyt, wyciągi narciarskie w ośrodku Jamy (T. Łomnica), naziemną kolejkę ze Starego Smokowca na Hrebienok, wyciągi narciarskie na Hrebienku i w miejscowości Jakubkova lúka (S. Smokovec) oraz ośrodek narciarski Liptovska Ciepliczka (L. Teplička) pod Kráľovou hoľou.

Wszelkich informacji udziela Infocentrum TLD – tel.: 00421/903 11 22 00, E-mail: info@tldtatry.sk, www.tldtatry.sk .

 

{mosgoogle}

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top