TAP PORTUGAL: 400 MLN EURO NA NOWE SAMOLOTY

Portugalskie linie lotnicze informują: TAP Express zastąpi PGA od 27 marca 2016. Do lipca 2016 TAP zamierza całkowicie odnowić swoją flotę wprowadzając 17 nowych maszyn o wartości 400 mln euro. Dzięki temu posunięciu TAP Express będzie dysponował najbardziej nowoczesną flotą wśród przewoźników regionalnych w Europie.

* TAP EXPRESS będzie wyposażony w nowe maszyny: 8 ATR 72 i 9 Embraerów 190: zwiększy zdolność przewozową o 47% * Energooszczędne i ciche samoloty z mniejszym o 40% zużyciem paliwa na pasażera * Nowa flota o wartości 400 mln euro * Nowe połączenie ‘Porto-Lizbona Shuttle” z odlotami co godzinę i ceną biletu od 39 euro * Zmiany w siatce połączeń wzmacniają pozycję TAP-u na rynkach zagranicznych * Nowe środki pozwolą poprawić roczny zysk z działalności operacyjnej o 60 mln euro

 

Wprowadzenie nowych samolotów oraz odnowienie całej floty TAP Express pozwoli podnieść jakość świadczonych usług, nie tylko dotyczących komfortu podróży, ale i regularności i punktualności połączeń. Nowe samoloty pozwolą zwiększyć zdolność przewozową o 47%. ATR 72 to obecnie najbardziej ciche i energooszczędne samoloty na rynku, zaś Embraery 190 uważane są przez pasażerów za mające jedne z najbardziej wygodnych foteli.

Flota TAP Express będzie się składać z energooszczędnych maszyn ograniczających zużycie paliwa i emisję spalin o 40%. Średni wiek samolotów wynosić będzie 2 lata. Szybkie zmiany w TAP Express są możliwe dzięki ścisłej współpracy między TAP Portugal i Brazilian Azul, która to linia dysponuje obecnie największą na świecie flotą składającą się z Embraerów i ATR.

Niezależnie od nowego połączenia z Lizboną Porto utrzymuje dotychczasowe połączenia międzynarodowe. Połączenie Lizbona-Porto, określane jako most powietrzny oferuje rejsy co godzinę z cenami biletów już od 39 euro. Każdego dnia będzie się odbywać 16 rejsów TAP Express obsługiwanych przez nowe maszyny (ATRy i Embraery) oraz w okresie wzmożonego ruchu przez Airbusy A 320.

Zmiany w siatce połączeń wprowadzane od 27 marca 2016 dotyczyć będą zawieszenia niektórych połączeń, zmniejszenia częstotliwości rejsów na niektórych kierunkach i zwiększenie ilości połączeń na innych. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu: https://www.facebook.com/TAPPortugal/videos/10153860193296449/?autoplay_reason=gatekeeper&video_container_type=0&app_id=2392950137

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top