SZWAJCARIA: JESIENNE ATRAKCJE BAZYLEI

W Bazylei jesień zaczyna się bogatym, wręcz fascynującym, programem muzealnym . W tym roku Fundacja Beyeler pokaże ok. 100 prac szwajcarskiego artysty Paula Klee z okresu abstrakcjonizmu, dotąd prawie nieznanego. Natomiast Muzeum Sztuki Bazylei poświęci ten okres przeglądowi prac Marca Chagalla.

 

Obie te wystawy prezentowane będą do 21 stycznia 2018. Obok międzynarodowych wydarzeń takich jak „Bazylejski sezon”, a także Swiss Indoors wystartowały bazylejskie targi sztuki. Ponadto kto chciałby poznać miasto od strony historycznej i kulturalnej może skorzystać z nowej trasy turystycznej, opracowanej przez biuro turystyki miasta.

 

Zwiedzanie i quiz

 

Najnowsza atrakcja dla turystów zwiedzających Bazyleę to quiz adresowany do wszystkich, niezależnie od wieku, którzy chcieliby uatrakcyjnić swój pobyt w tym mieście i poznać je dokładniej . Program, łatwo osiągalny online, dostarcza informacji z różnych dziedzin życia miasta i jego historii. Kosztuje 33 CHF.

 

Bazylejskie Targi Jesienne

 

Bazylejskie Targi Jesienne odbywające się od 28.10. do 12.11.2017 r. to coś więcej niż zwykły kiermasz . To także spojrzenie i przegląd 500-letniej historii tego miasta, do której z radością nawiązują organizatorzy i – oczywiście – turyści. Kiermasze odbywają się na terenie całego miasta, co uatrakcyjnia je wyjątkowo ciekawie.

 

       Sezon muzyczny

 

Organizatorzy zapraszają w okresie od 21.10 do 9.11. br. do muzycznych przeżyć w klubach, które stwarzają romantyczną atmosferę przy świecach, w bliskim kontakcie z muzykami, co pozwala nie tylko na słuchanie lecz także obserwowanie gry na poszczególnych instrumentach.

 

Noc Muzeów

 

Noc muzeów odbędzie się w Bazylei 19 stycznia 2018 roku.

Informacje dla turystów : info@basel.com

Informacja Turystyczna: Barfuesserplatz Steinenberg 14 tel 4161 268 68 68

 

Zdjęcia: Basel Tourismus

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top