SZWAJCARIA: BAZYLEA: KARNAWAŁ 2020 I INNE ATRAKCJE

Karnawał w Bazylei 2000 odbędzie się 2-4 marca. Jest najbardziej znany w całej Szwajcarii i to nie bez powodu: miasto na trzy dni zamienia się w głośny, kolorowy i zaskakujący plac imprezowy. Mieszkańcy paradują po ulicach w niesamowitych strojach z oryginalnymi maskami i wszędzie słychać dźwięki fletów i bębnów. Atmosfera, której nie da się opisać – trzeba ją poczuć.

 

   Miasto przygotowuje się do niego z pasją i pomysłowością przez pozostałe 362 dni w roku. To wydarzenie jest naprawdę niezapomnianym przeżyciem. Dzięki połączeniom linii Wizz Air nie jest to wcale takie trudne! Niełatwo jest opisać Bazyleę jednym słowem.

   Miana, takie jak „kulturalna stolica Szwajcarii” i „miasto uniwersyteckie” to tylko niektóre z prób nadania jednej nazwy temu miastu o bogatej kulturze, historii, ofercie turystycznej i rozrywkowej.

   Przy czym atrakcji jest tam mnóstwo. Warto tam w ogóle rozpocząć podróż po Szwajcarii. Bazylea położona jest na styku trzech państw, gdyż graniczy z Francją i Niemcami, i nazywana jest nie bez powodu kulturalnym sercem Europy.

      Śródziemnomorska Bazylea

   Odkrywanie Bazylei to uczta dla zmysłów. Mieszkańcy, którzy cenią dobre jedzenie i picie, które jest dla nich tak samo ważne, jak sztuka i kultura, potrafią tym „zarazić” również gości. Po zamknięciu muzeów i sklepów miasto pokazuje swoje drugie oblicze. Młodzi i starsi mogą rzucić się w wir nocnego życia. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Pływanie w Renie!

   W lecie jedną z atrakcji jest pływanie w Renie. To nie tylko ważna droga wodna, ale również lokalne miejsce wypoczynku. Jako ogromna rzeka, wywiera znaczący wpływ na środowisko i miasto przyczyniając się do wysokiej jakości życia, jaką Bazylea oferuje swoim mieszkańcom i gościom.

   Panuje tam wyjątkowo łagodny klimat. Szczególnie przyjemnie jest w słoneczne dni, którymi miasto zostało szczodrze obdarzone. Ren oferuje cenione tereny rekreacyjne – zarówno do uprawiania sportów, jak i błogiego lenistwa.

     Wędrówki i spacery

   Dla amatorów aktywnego wypoczynku pofalowane pagórki Jury, rozległy płaskowyż z pięknymi widokami oraz dolina Laufental na południe od Bazylei, to wspaniałe tereny wędrówek położone z daleka od zgiełku miasta. Na dobrze oznaczonych trasach można napawać się sielankową lokalną atmosferą. Małe rolnicze wioski na horyzoncie zapraszają do odpoczynku na szlaku.

Zima

   A zimą, głównym magnesem przyciągającym gości ze świata, jest Boże Narodzenie i poprzedzający je okres adwentowy. Nie tylko starówka jest podświetlona zjawiskowymi iluminacjami, ale również witryny sklepów i fasady wielu budynków nadają wówczas Bazylei szczególnego blasku. Zaś w sercu miasta odbywa się słynny jarmark bożonarodzeniowy z ponad setką podświetlanych na kolorowo budek i drewnianych stoisk.

     Zdjęcia: Switzerland Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top