SULEJÓWEK: TABLICA SMOLEŃSKA

SULEJÓWEK: TABLICA SMOLEŃSKA

 

W podwarszawskim Sulejówku odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca 96 ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku lecących dniu 10 kwietnia 2010 roku na uroczystości do Katynia. Wśród nich wymienionym z nazwisk Prezydentom – Lechowi Kaczyńskiemu z małżonką Marią oraz Ryszardowi Kaczorowskiemu, od lat bliskiemu Sulejówkowi. Jej inicjatorem jest nasz klubowy kolega Jacek Zalewski, redaktor Pulsu Biznesu. W przeszłości m.in. współtwórca pomnika Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w tym mieście, a obecnie sekretarz społecznego komitetu utworzonego w celu wykonania tej tablicy.

Umieszczona zostanie ona w miejscowym kościele pw. Maryi Matki Kościoła przy ul. Żeromskiego 18, obok istniejącej tam od osiemnastu lat tablicy upamiętniającej ofiary zbrodni katyńskej z Sulejówka – pięciu oficerów i jednego policjanta. Obie tablice są bliźniacze pow wzgledem wielkości, materiału, kroju pisma itd., stanowiąc jak gdyby dwie strony tej samej książki.

 

Odsłonięcie tablicy smoleńskiej odbędzie się w ustanowionym uchwałą sejmową Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – w sobotę 13 kwietnia o godz. 12. Tablica ta finansowana jest wyłącznie z dobrowolnych składek. Wpłacenie co najmniej 50 zł (lub więcej) upamiętniane jest dyplomem – certyfikatem Fundatora Tablicy z jego nazwiskiem/nazwą.

 

Wpłaty z podaniem imienia/imion (może być np. małżeństwo), nazwiska (ewentualnie nazwy firmy) i adresu przyjmowane są na wyodrębnione konto bankowe Miasto Sulejówek – Tablica na rachunek numer 78 8019 0000 2005 8006 1339 0018. Zainteresowani udziałem w fundowaniu tablicy proszeni są o wpłacanie pieniędzy jak najszybciej, do Wielkanocy lub w pierwszym tygodniu poświątecznym, do 6 kwietnia.

 

Fundatorzy otrzymają odrębne pisemne zaproszenia na uroczystość 13 kwietnia. Jeśli ktoś nie będzie mógł wtedy dotrzeć do Sulejówka (z centrum stolicy – niecałe 30 minut), oczywiście również otrzyma cenną pamiątkę –swój imienny certyfikat Fundatora Tablicy. Więcej informacji na stronie www: http://raportcsr.pl/tablica-smolenska-w-sulejowku/

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top