SŁOWACJA: ZIMOWE INWESTYCJE ZREALIZOWANE

Z wielką radością pragnę poinformować, że wszystkie tegoroczne inwestycje narciarskie na Słowacji zostały zakończone.

 

To najlepszy prezent gwiazdkowi dla miłośników białego szaleństwa.

 

Przypominam, że łączna kwota tegorocznych inwestycji do rozbudowy infrastruktury narciarskiej wynosi około 30 milionów euro. 

 

 

Najważniejsze tegoroczne inwestycje w infrastrukturę sportów zimowych, to:

 

1./ 6-osobowa kolejka krzesełkowa z pomarańczową osłoną w ośrodku Jasna-Chopok Niskie Tatry o długości 1300 m -www.jasna.sk

 

2./ 6-osobowa kolejka krzesełkowa z pomarańczową osłoną w ośrodku Tatrzańska Łomnica Wysokie Tatry o długości 1900 m – www.vt.sk

 

3./ 4-osobowa kolejka krzesełkowa w ośrodku Ski Park Kubinska Hola o długości 1900 m – www.kubinska.sk

 

 4./ Tatrzańska Łomnica/Wysokie Tatry – sztucznie naśnieżana trasa od dolnego odcinka Łomnickiej Przełęczy w kierunku Tatrzańskiej. Od tegorocznego sezonu zimowego będzie można jeździć pod Łomnicą /2634 m/, drugim najwyższym szczytem Tatr, po trasach czarnych /z naturalnym puchem/, czerwonych i szerokich niebieskich carwingowych przy stacji pośredniej Start. Długość trasy od górnej stacji w Przełęczy Łomnicy /2190 m/ po dolną stacją w Tatrzańskiej Łomnicy wynosi około 6 km. Podczas jazdy pokonujemy imponując różnicę wzniesień – aż 1340 m.

 

5./ Jasna-Chopok Niskie Tatry – nowoczesny system sztucznego naśnieżona wzdłuż popularnej niebieskiej trasy zjazdowej „Turystyczna” o długości 2,9 km. Łączna długość sztucznie naśnieżanych tras w Jasnej tak wzrosła do 17 km a łatwych tras /niebieskich/ będzie około 7,5 km. Jasna Niskie Tatry pod Chopokiem podczas tegorocznego sezonu narciarskiego posiadać będzie: 29 tras zjazdowych o długości 36 km na których kursować będzie 24 kolejek linowych i wyciągów z przepustowością 24 535 osób/godz.

 

6./ Budowa nowych bezpłatnych parkingów w ośrodkach narciarskich Tatrzańska Łomnica i Jasna-Chopok. W Tatrzańskiej Łomnicy powstał tarasowy parking bezpośrednio przy trasach narciarskich, w pobliżu dolnej stacji nowej 6-osobowej kolejki krzesełkowej, który pomieści 400 samochodów osobowych i 10 autokarów. Ilość darmowych miejsc parkingowych w Jasnej ponownie wzrośnie dzięki parkingowi na 350 samochodów w rejonie Lúčky. Nowy parking będzie pełnić role parkingu głównego, co zwiększy komfort narciarstwa w Jasnej. Ilość miejsc parkingowych należących do ośrodka narciarskiego tak wzrośnie na około 1000 miejsc.

 

 

7./ SLOVAKIA SUPER SKIPASS – z którym będzie można aż o 30% taniej szusować w słowackich ośrodkach narciarskich należących do Spółki TATRY MOUNTAIN RESORTS oraz PARKSNOW /Jasna Niskie Tatry, Tatrzańska Łomnica, Jamy, Stary Smokowiec, Jakubkova Luka, Strbske Pleso, Donovaly i Wielka Racza/. Razem na jednym karnecie będzie można jeździć na około 85 km tras zjazdowych http://skipass.jasna.sk/

 

 

8./ PARK SNOW Card – to rewelacyjna oferta dla miłośników narciarstwa na Słowacji, którą klient otrzymuje automatycznie po przyjeździe do jednego z partnerskich miejsc zakwaterowania w ośrodkach na Donovalach, Wielkiej Raczy lub w Wysokich Tatrach (czas pobytu – co najmniej 2 noclegi). Każdy członek rodziny otrzyma własną kartę, aby w pełni korzystać ze wszystkich dostępnych zniżek!

Z PARK SNOW Card zyskujesz: 20% zniżki na 3-dniowy skipass i aż 30% zniżki na skipass 6-dniowy, zniżki w wypożyczalniach sprzętu narciarskiego, szkołach narciarstwa, parkach termalnych, muzeach, jaskiniach, korzystne ceny wejściówek na różne imprezy kulturalne oraz inne zniżki, których opis znajdziesz na stronie www.parksnow.sk.

 

9./ Turystom, którzy planują wypoczynek w regionie LIPTOV polecamy specjalną kartę rabatową LIPTOV Region Card. Karta umożliwia czerpać atrakcyjne zniżki od 10 aż do 50% w ponad 50 punktach /zakwaterowanie, skipassy, wstęp do parków wodnych, sklepy, bowling, squash, ski serwis, wypożyczalnie, restauracje./. W sezonie zimowym 2010/2011 większość hoteli i pensjonatów zrzeszonych w Klastrze LIPTOV będzie dawać swoim klientom LIPTOV Region Card – GRATIS!!! Więcej informacji na temat Liptov Region Card uzyskają Państwo na stronie www.visitliptov.sk

 

10./ Miłośnikom dobrego jedzenia, wspaniałej zabawy i niepowtarzalnej atmosfery polecamy nowe punkty gastronomiczno-rozrywkowe HAPPY END i HUMNO znajdujące bezpośrednio w ośrodkach narciarskich Jasna-Chopok oraz Tatrzańska Łomnica. HAPPY END DISCO & RESTAURANT będzie czynna w ciągu dnia jako restauracja z tarasem bezpośrednio przy stoku narciarskim. W godzinach wieczornych zmieni się w miejsce zabawy Apres-ski z bezkonkurencyjną dyskoteką, koncertami i tancerkami.

 

MUSIC PUB HUMNO w Tatrzańskiej Lomnicy to unikalne miejsce łączące w sobie ofertę baru Apres-ski, restauracji, coctail baru i dyskoteki. HUMNO znajduje się przy dolnej stacji nowej kolejki krzesełkowej w Tatrzańskiej Łomnicy. Wewnątrz z pewnością przykują waszą uwagę zawieszony u stropu czarny Cadillac, którym jeździła niegdyś amerykańska gwiazda muzyki pop Madonna, lub prawdziwy ratrak, który przez wiele lat służył w ośrodku poprawiając stoki dla miłośników narciarstwa www.humnotatry.sk .

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top