WIGILIA GLOBTROTERA 2010

Tradycyjnym spotkaniem wigilijnym Stowarzyszenie Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter” zamknęło i podsumowało działalność w roku 2010.

Nie był on łatwy ze względu na kryzysową sytuację w branży turystycznej i mniejszą liczbę wyjazdów studyjnych – zwłaszcza zagranicznych – sponsorowanych przez ich organizatorów.

Było ich jednak trochę, chociaż z mniejszymi niż niegdyś liczbami zapraszanych dziennikarzy. A ponadto imprezy wyjazdowe finansowane w całości – w przypadku zagranicznych, przez ich uczestników oraz częściowo – gdy były to podróże krajowe.

 

 

Ich plonem są setki reportaży, relacji, fotoreportaży i innych form dziennikarskich opublikowanych w niezliczonej liczbie tytułów prasy krajowej, a nawet zagranicznej oraz dynamicznie rosnącej w mediach elektronicznych. Większość z wyjazdów grupowych znalazła odzwierciedlenie oczywiście także w naszym portalu. Jak również nowych, prowadzonych przez nasze koleżanki i kolegów. Zwłaszcza w dziale turystycznym portalu Kurier 365 i Otwartym Przewodniku Krajoznawczym.

 

Do restauracji „Hubertus” w Warszawie, w której korzystając z gościnności gospodarzy, spotykamy się na imprezach wigilijnych od paru już lat, przybyło ponad 150 osobowe grono „globtroterowców” oraz zaproszonych przyjaciół naszego Stowarzyszenia. Mimo mało sprzyjającej pogody, nie tylko z Warszawy i okolic, ale również z Krakowa, Lublina i Łodzi. Niestety, nieoczekiwane sezonowe choroby oraz trudności z dojazdem uniemożliwiły obecność co najmniej kilkunastu koleżankom i kolegom bardzo aktywnym zarówno w pracy dziennikarskiej jak i działalności klubowej.

 

Najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne złożył zebranym, jak zwykle, prezes SD-P „Globtroter” Sławek Bawarski. A następnie ogłosił nazwiska laureatów Nagród Globtrotera za 2010 rok oraz wręczył im dyplomy i upominki. Otrzymali je: Arkadiusz Bińczyk, Michał Fajbusiewicz ( Łódź ), Marzenna Głuchowska ( Szczecin ), Cezary Rudziński, Krzysztof Stankiewicz ( Lublin ).

 

Ponadto Nagrody Specjalne Globtrotera za Inicjatywy Roku 2010: Tomasz Brzozowski za uruchomienie i prowadzenie portalu internetowego z działem turystycznym „Kurier 365” oraz Anna Ochremiak za utworzony przez nią i redagowany „Otwarty Przewodnik Krajoznawczy”. Po tej „części oficjalnej” nastąpił czas składania sobie wzajemnie życzeń i gratulacji oraz biesiada. W miłej atmosferze upłynęło kilka godzin.

 

Zdjęcia: Grzegorz Micuła.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top