SŁOWACJA: AUTOSTRADA TATRZAŃSKA JUŻ CZYNNA

W dniu 6 grudnia 2009 r. do użytku został oddany ostatni 8 kilometrowy odcinek „tatrzańskiej” autostrady /z tego około 1 km w tunelu/. W związku z tym, trasę z Wysokich do Niskich Tatr o długości około 60 km będzie można pokonać w ciągu niespełna 30 min. Cały odcinek autostrady łączącej regiony Tatry i Liptov od Ivachnovej koło Ruzomberka do miejscowości Janovce /za Popradem/ ma około 80 km. Wysokość opłat za przejazd autostradami i drogami szybkiego ruchu na Słowacji w 2009 roku dla samochodów do 3,5 tony zostaje bez zmian /7-dniowa winieta kosztuje 4,9 EUR/.

 

Ważna informacja dla kierowców samochodów powyżej 3,5 tony: Od 01.01.2010 na Słowacji dla samochodów o masie powyżej 3,5 tony wprowadzony zostanie elektroniczny system poboru opłat. Dotyczy to jazdy po autostradach, drogach szybkiego ruchu oraz niektórych drogach pierwszej kategorii /około 2400 km dróg/. Więcej na www.emyto.sk lub www.ndsas.sk.

 

Przypominam także, że od końca października br. z Warszawy do Popradu/Tatry kursuje samolot słowackich Linii Lotniczych Danube Wings. Samoloty ze stolicy Polski wylatują 3 razy w tygodniu. W środy i piątki o godz. 21.20 z przylotem o godz. 22.40 a w niedziele o godz. 13.50 z przylotem o godz. 14.50 /www.danubewings.com/.

 

Na wszystkie przeloty z Warszawy do Popradu/Tatry przewóz nart oraz snowboardów – GRATIS !!! Lotnisko w Popradzie znajduje się na wysokości 718 m n.p.m. i należy do najwyżej położonych lotnisk dla samolotów transportowych w Europie Środkowej. Usytuowane jest około 200 m od nowego węzła autostradowego łączącego Poprad z regionem Liptov.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top