CZECHY: A MOŻE NA SYLWESTRA ?

Huczne powitanie Nowego Roku szykują czeskie miasta i miasteczka. Najwięcej atrakcji planuje jak zwykle Praga. Sylwestrowy wieczór można spędzić na przykład w operze lub słynnym czarnym teatrze, gdzie za pomocą światła fluorescencyjnego i muzyki aktorzy wyczarowują niesamowite efekty (www.divadlometro.cz, www.laterna.cz, www.imagetheatre.cz). Ciekawym pomysłem jest również wieczorny rejs łodzią po Wełtawie (www.prazskebenatky.cz, www.europe-rp.cz).

 

Miłośnikom luksusu proponujemy Sylwester w nowym hotelu Kempinski (www.kempinski-prague.com), z fajerwerkami o północy w ogrodzie hotelowym lub w designerskim Hotelu Yasmin (www.hotel-yasmin.cz) z Hot Caribbean Party. Przedstawienie baletowe Złotowłosa szykuje Teatr Stanowy (Stavovské divadlo) (www.narodni-divadlo.cz).

 

Praska Opera Narodowa przygotowuje sylwestrowy wieczór galowy (www.opera.cz) a Filharmonia Czeska – koncert w Rudolfinum (www.ceskafilharmonie.cz). Niemal każdy praski klub czy dyskoteka proponuje program sylwestrowy. Do najbradziej znanych klubów należy na przykład Lucerna Music Bar (www.musicbar.cz), gdzie w ostatni wieczór roku czeka na nas party w stylu lat 80-tych i 90-tych.

 

Aktualny program wszystkich praskich klubów muzycznych (i inne informacje kulturalne) znajdziemy na stronie Praskiej Informacji Turystycznej www.pis.cz. W Pradze nie zabraknie oczywiście tradycyjnej zabawy pod gołym niebem – na Rynku Starego Miasta. Co roku do Pragi na Sylwestra przyjeżdżają tysiące zagranicznych turystów. Program rozrywkowy rozpocznie się już wczesnym popołudniem, najpierw głównie dla dzieci (konkursy, zabawa przy muzyce), następnie od godziny 18.00 dla dorosłych, w stylu revue (wystąpienia taneczne, muzyczne, kabaret).

 

Przez cały czas trwania imprezy na stoiskach można będzie kupić grzane wino, piwo, grog, miód pitny, napoje, kiełbaski. Wspaniały, wielki pokaz fajerwerków Praga szykuje na 1 stycznia od godz. 18.00. Fajerwerki są odpalane z Letnej, więc najlepszy widok jest z przeciwległego nabrzeża i mostu Czecha. Na widowisko przybędzie kilkadziesiąt tysięcy widzów, w najbliższym otoczeniu drogi będą zamknięte dla ruchu, na 15 minut przed rozpoczęciem pokazu zostanie wyłączone oświetlenie.

 

Bogaty program w stylu średniowiecznym oferuje karczma i zamek Dětenice w Czeskim Raju. Organizatorzy obiecują wspaniałą zabawę, pełne kufle, stoły uginające sie od jadła i fajerwerki (www.krcmadetenice.cz). Uczta i zabawa barokowa czeka na gości na zamku Zbiroh, leżącym między Pragą a Pilznem (www.zbiroh.com). Oba zamki proponują gościom także zakwaterowanie.

 

Tym, którzy planują Sylwestra na nartach polecamy Liberec leżący u podnóży Jeszczedu (1012 m), w sercu gór Izerskich (tramwajem dojedziemy praktycznie do samej trasy zjazdowej). Jeśli tam właśnie postanowimy spędzić ostatni wieczór w roku, nie możemy przegapić wspaniałego party w Centrum Babylon – największym w Czechach kompleksie rozrywkowym dla całej rodziny (www.babylonliberec.cz), z hotelem, z olbrzymim aquaparkiem, lunaparkiem, IQ parkiem, centrum wellness i wieloma innymi atrakcjami. W programie także dziecięcy Sylwester aż do godz. 23.

 

Informacje o ofercie innych czeskich ośrodków narciarskich znajdziemy na www.holidayinfo.cz. Niezapomnianego Sylwestra spędzimy także w uzdrowisku. Atrakcyjne cztero i pięciodniowe pakiety sylwestrowe oferuje słynny karlowarski Grandhotel Pupp (www.pupp.cz). Pakiety obejmują uroczysty wieczór galowy oraz wstęp do hotelowych łaźni rzymskich i kasyna. Typowy folklor morawski i regionalne specjały poznamy podczas czterodniowego pobytu sylwestrowego w hotelu Bukovanský mlýn na Morawach Południowych. Dla gości przygotowano tu wiele atrakcji a na sylwestrową noc do tańca przygrywać będzie muzyka cymbałowa. (www.bukovansky-mlyn.cz).

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top