SŁOWACJA: DNI OTWARTYCH PIWNIC NA ŚW. URBANA

Słowacja już po raz dziesiąty zaprasza na DNI OTWARTYCH PIWNIC NA ŚW. URBANA. Najbliższa ich edycja odbędzie się w dniach 20 – 21 maja 2016 . Winne piwnice otwarte będą w piątek w godzinach 14:00 – 21:00 oraz w sobotę w godz. 12:00 – 21:00. Wspólnie z właścicielami winnic dla gości – amatorów tego trunku przygotowanych zostało 152 urokliwych piwnic, w których będą mogli delektować się smakiem szlachetnych, regionalnych win.

Znajdują się one w 34 miejscowościach i miejscach, m.in. w pięciu dzielnicach Bratysławy oraz pobliskim Devinie, trzech w Modrej, dwu w Pezinoku. Bogato reprezentowane będą też piwnice w Šenkvicach, Limbach, Vinosadach, Castej, Dubovej i Zamku Czerwony Kamień. W innych zaś po 1-3 piwnice.

Bilety wstępu w cenie 40 € (w tym talon o wartości 20 € na zakup win) można rezerwować pod adresem: Zrzeszenie Małokarpacki Szlak Winny – Małokarpacki Ośrodek Oświatowy, Horná 20, Modra, tel.: 00421/33/643 34 89, E-mail: mvc@mvc.sk, http://mvc.sk/sk/novinky-z-podujati/otvorene-pivnice-na-sv-urbana-3/

 

Bilet upoważnia do odwiedzenia wszystkich winnych piwnic oraz degustacji regionalnych win. Przy zakupie biletu każdy otrzyma kieliszek degustacyjny, winny paszport, mapę z wykazem wszystkich „Otwartych winnych piwnic” oraz inne niespodzianki.

Zapowiada się, że podobnie jak w latach poprzednich, będą to niepowtarzalne i miłe przeżycia w atmosferze wiosenno-letniego popołudnia – http://mvc.sk/sk/novinky-z-podujati/otvorene-pivnice-na-sv-urbana-3/ Więcej informacji na temat winiarstwa na Słowacji można znaleźć na stronie – www.winoslowackie.pl

 

Zdjęcia: Słowackie Centrum Turystyki

 

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top