SINGAPUR: KULTURA HAWKER DOCENIONA PRZEZ UNESCO

Kultura Hawker to singapurska tradycja wspólnego spożywania posiłków w ulicznych lokalach gastronomicznych na świeżym powietrzu. 16 grudnia 2020r. UNESCO ogłosiła, że Kultura Hawker została uznana za element Reprezentacyjnej Listy Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości.

 

 

Nominacja Kultury Hawker spełniła wszystkie pięć kryteriów oceny stosowanych przez Komitet, a Singapur został pochwalony za aktywne zaangażowanie różnych społeczności w proces nominacji. Kultura Hawker trafiła na listę także dlatego, że jest istotnym elementem budowania relacji międzyludzkich – daje bowiem możliwość wspólnego spożywania posiłków, spotykania się ludzi z różnych środowisk oraz dzielenia się różnymi doświadczeniami kulinarnymi. Uliczne lokale gastronomiczne w Singapurze wciąż służą potrzebom różnych społeczności.

 

Connect@Changi

Connect@Changi to pilotażowy obiekt oferujący krótkoterminowy pobyt i zapewniający bezpieczne spotkania biznesowe między podróżującymi z zagranicy a mieszkańcami Singapuru. Już od marca 2021r., biznesmeni z całego świata będą mieli możliwość odbycia podróży służbowych do Singapuru. W ramach programu, będą oni zakwaterowani w 4-gwiazdkowym hotelu, znajdującym się przy lotnisku, gdzie będą mogli odbywać spotkania biznesowe w reżimie sanitarnym.

Hotel wyposażony jest w 40 pokojów konferencyjnych, które mogą pomieścić od 4 do 22 osób. Każdy z nich rozdzielony jest szklaną ścianą, dzięki której przedstawiciele lokalnej społeczności nie stykają się z przyjezdnymi. Hotel oferuje noclegi w 150 pokojach.

To innowacyjne rozwiązanie może być pierwszym krokiem do powrotu do normalności w kwestii wyjazdów służbowych.

 

Nowo otwarty The Clan Hotel

Nowo otwarty The Clan Hotel Singapore położony na Far East Square w sercu centralnej dzielnicy biznesowej w enklawie Chinatown, łączy to, co nowe, ze starym, celebrując harmonię wieżowców z niską i klasyczną zabudową oraz tradycyjną gościnnością. Serdecznie witamy nowoczesnych podróżników, którzy szukają wyjątkowych wrażeń w podróży! Hotel Clan sąsiaduje z tętniącą życiem okolicą z modnymi restauracjami i barami, ma także bezpośredni dostęp do podziemnej stacji MRT Telok Ayer. Hotel Clan będzie idealnym wyborem na pobyty zarówno służbowe, jak i turystyczne.

Więcej informacji można znaleźć na www.VisitSingapore.com

Zdjęcia: Andrzej Zarzecki i VisitSingapore

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top