SAKSONIA: ZIMOWE ATRAKCJE

Trudno nie ulec wrażeniu, że jeśli chodzi o urlop zimowy, Saksonia staje się z roku na rok coraz poważniejszą konkurencją dla Włoch, Austrii, Szwajcarii czy Czech – zapewnia nas Tourismus Marketing Gesellschaft Sachsen w Dreźnie. Nie bez powodu od zeszłego roku odbywają się w Dreźnie Mistrzostwa Pucharu Świata w biegach narciarskich. Ale nie tylko profesjonaliści są tutaj mile widziani.

Początkujący czy bardziej doświadczeni miłośnicy białego szaleństwa, lubiący spokój, odpoczynek i relaks czy porządną dawkę adrenaliny na stoku, samotne wilki bądź rodziny z dziećmi – możliwości jest naprawdę mnóstwo. Może więc warto zapoznać się z zimowymi atrakcjami tego, sąsiadującego z Polską, kraju związkowego Niemiec, a może i z nich skorzystać. Oto kilka przysłanych nam informacji.

Białe szaleństwo

W rudawskim Geising można spróbować swoich sił w curlingu, a na krytym lodowisku w górnołużyckim Jonsdorf niezależnie od pogody kręcić piruety na lodzie. Niezwykle zachęcająco prezentują się także lodowiska w Dreźnie (Taschenbergpalais Kempinski i Am Konzertplatz Weißer Hirsch), we Freibergu przy zamku Freudenstein czy w Lipsku przy Augustusplatz. Altenberg zaprasza na Ice Tubing i Snow Tubing, czyli szalone zjazdy na wielkich oponach po torze bobslejowym. Żytawska kolejka wąskotorowa lub kolejka Fichtelbergbahn zabierają w odkrywczą podróż pośród pięknych zimowych krajobrazów. Po obu stronach czesko-niemieckiej granicy na miłośników zimowych spacerów czekają tysiące kilometrów dobrze oznakowanych tras, idealnych na zimowe wędrówki.

Relaks w zimowej wiosce

Zimowa wioska Schmilka niedaleko kurortu Bad Schandau zaprasza na relaksujący start w Nowy Rok. Na gości czeka bogaty program kulturalny i rekreacyjny, ze spacerami do emanujących pozytywną energią zakątków w Górach Połabskich, występami muzycznymi i odprężającymi grami towarzyskimi. Popijając grzane wino i wsłuchując się w turkot schmilkowskiego młyna, można sobie uciąć miłą pogawędkę przy ognisku. W saunie ekologicznej lub klasycznej fińskiej co godzinę wylewany jest świeży napar ziołowy. Można również zafundować sobie profesjonalny zabieg medycyny naturalnej. Wieczorem podniebienia „mieszkańców zimowej wioski” rozpieszczane są warzonym na miejscu piwem i kilkudaniową kolacją, przyrządzoną z certyfikowanych produktów ekologicznych.

Kraina Lodu w Lipsku

Jedną z największych na świecie zadaszonych wystaw rzeźb z lodu i śniegu można aktualnie zobaczyć w Lipsku. 25 artystów z całego świata, w tym kilku mistrzów świata i Europy w ice and snow carving stworzyło w 8°C mrozie z 200 ton śniegu i 200 ton lodu prawdziwe rzeźbiarskie dzieła sztuki. Dopracowane w najmniejszym szczególe lodowe giganty osiągają nawet do 7 metrów wysokości i ważą po 8 ton.

      Zdjęcia: TMGS

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top