SAKSONIA: WIOSENNE ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Sąsiadująca z Polską Saksonia jest jednym z najciekawszych dla turystów krajów związkowych Niemiec. Z Sachsen Tourismus otrzymaliśmy kolejną porcję nowości oraz informacji o atrakcjach, z których wybraliśmy kilka.

* Wielcy geniusze i wielkie ogrody – sztuka przez duże „S”

Chcesz poznać człowieka renesansu? W lipskiej Elektrowni Sztuki poznasz nawet trzech: „Leonardo da Vinci – Raffael – Michelangelo. Giganci renesansu” to nowoczesna wideo-dźwiękowa instalacja prezentowana na 1.700 m² powierzchni. Światowej sławy renesansowe dzieła sztuki oglądać można jeszcze do 31 grudnia 2019 r. Wyobrażenie raju na ziemi przybliża nam „Carolas Garten” – panorama 360° w lipskim Panometrze. Zobacz tajemniczy świat zwierząt i roślin w zwykłym, swojskim ogrodzie w niespotykanym dotychczas powiększeniu. Ty sam poczujesz się jak maleńki pyłek pośród tych olbrzymich kwiatów! Ta niezmiernie fascynująca wystawa potrwa do 2020 r.

* Trzy rzeki, jedno wielkie rowerowe szczęście

Co wspólnego mają ze sobą Vogtland, Rudawy i okolice Lipska? Wspólnie strzeżoną tajemnicę – jedyną w zachodniej Saksonii dalekobieżną drogę rowerową – rowerowy szlak wzdłuż Muldy. Łącznie 400 km ścieżki ciągnie się wzdłuż Zwickauer Mulde, Freiberger Mulde i Muldy właściwej. Poznasz tu historię przemysłu i rzemiosła kryjące się pośród krętych uliczek sielankowych miasteczek, odkryjesz miasta takie jak Zwickau, Grimmę czy Freiberg oraz zamki w Colditz, Rochlitz i Wolkenburg, do tego stare warownie i klasztory, a także całe mnóstwo urokliwych krajobrazów. Szlak podzielony jest na 5 odcinków, mających od 8 km do 50 km długości.

* 48 godzin w Grimmie

Wybierz się z nami na wycieczkę przez miasta Saksonii i zobacz, jak dużo da się zwiedzić w 48h dzięki naszym wskazówkom. Dziś: Grimma, perła doliny Muldy. Grimma nad Muldą to zielony raj. Dumą leżącego w samym sercu Saksonii – i przy szlaku rowerowym Mulderadweg – miasteczka są jego wytworne kamieniczki, piękne parki, okazały ratusz i romantyczna wioska zmysłów. Atrakcji do odkrycia jest cała masa – od gęsi po statki, od starych młynów wodnych nawet po laureata nagrody Nobla.

* Yoko Ono w Lipsku!

Nadchodzi! Yoko Ono to jedna z najbardziej wpływowych i najbardziej kontrowersyjnych artystek naszych czasów. W ramach wystawy „PEACE is POWER“ lipskie Muzeum Sztuk Pięknych pokazuje od 4.04 do 7.07 prawie 60 prac dzisiaj już 85-letniej artystki, której życie, myśli i twórczość koncentrują się głównie na temacie zależności między wojną i pokojem.

* Jak słoń w składzie porcelany?

Dzień otwartych drzwi w Świecie Przeżyć HAUS Meissen 26. i 27.04 umożliwi wgląd za kulisy najstarszej w Europie manufaktury porcelany. Muzeum Fundacji Miśnieńskiej Porcelany zaprasza do zwiedzenia z ekspertami zbiorów i wystawy specjalnej. Na gości czeka bogata oferta kulinarna z regionalnym winem, muzyka na żywo oraz program ramowy dla najmłodszych.

* Duckfretete & Co.

Wielkie „KaczMenty” historii zgłębić można na zamku Augustusburg na wystawie „Duckomenty” Tak, to nie pomyłka, tutaj historia świata i sztuki kręci się wokół blaszkodziobych. Zamiast ludzi to kaczki są tutaj głównym tematem instalacji, obrazów, rysunków i przedmiotów. Każdy z 250 eksponatów jest odpowiednikiem znanego oryginału i jest swoistą próbą całkiem nowej interpretacji historii.

 

      Zdjęcia Sachsen Tourismus

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top