SAKSONIA: TURYSTYCZNE PROPOZYCJE DLA RODZIN

Rodzinny urlop? W Saksonii to czysta przyjemność. Tytuł „Rodzinny Urlop w Saksonii“ to gwarancja obiektów rekreacyjnych, kwater i miejsc szczególnie przyjaznych dla rodzin.

 

Do aktualnie 100 partnerów spełniających wysokie wymagania jakościowe odznaki należą m.in.: interaktywne muzeum dla dzieci w Muzeum Higieny. Prezentujące się w nowej szacie muzeum to istny hot spot dla dzieci w wieku 4 do 10 lat. Labirynty w Kleinwelka pod Budziszynem – to największy w Niemczech błędny ogród to prawdziwe wyzwanie dla każdego miłośnika tego typu rozrywek. Nowy świat odkrywców w Herrnhuter® Entdeckerwelt zaprasza dzieci i dorosłych na wspinaczkę, zjeżdżalnie i do warsztatu kreatywności. 5 maja będzie dzień otwartych drzwi – wpadniesz?

Czy ze szkołą, czy z harcerzami lub po prostu indywidualnie lub z rodziną – Saksonia oferuje wiele możliwości przygodowych oraz poznania bogatej flory i fauny. Chętni ruchu na świeżym powietrzu mają do swojej dyspozycji całą sieć tras rowerowych m. in. wzdłuż Łaby i w dolinie Muldy.

W Rezerwacie Biosferycznym w Krainie Tysiąca Stawów na Górnych Łużycach są dwa szlaki rowerowe: „ścieżka żabia” i „rowerowy szlak Nysy”. Czyli raj dla cyklistów i wrotkarzy. Ale także dla miłośników przyrody, bo kto wie, czy na drodze nie powita Was kumak nizinny albo ważka świteziankowata. A może sam Krabat, postać serbołużyckich podań? Kto wie, kto wie…

A oto niektóre inne atrakcje turystyczne Saksonii.

* Jeden z najpiękniejszych placów w Niemczech można podziwiać w Niesky: Zinzendorfplatz. Jego wyjątkowość tkwi w swoistej wiejsko-barokowej skromności. * Sztuczne jezioro Quitzdorf, największe, najdalej na wschód Saksonii położone jezioro, oraz liczne stawy to raj dla adeptów wędkarstwa i fanów sportów wodnych.

* Do tradycyjnych terenów wędrówkowych należą: kompleks stawów dolnej Szprewy, górny szlak Hohe Dubrau, czerwony kamień koło Sohlandu i wzgórze Königshain. Znajdziecie tam romantyczne motywy poprzez kontrast żółtych stromych granitowych jarów z ciemnoniebieską wodą kamieniołomów. W roku 1992 urządzono ścieżkę dydaktyczną, a w dawnej kuźni kamieniołomu zorganizowano muzeum.

* Celem wycieczek mogą być np. wieże widokowe w Groß Radisch i Hochstein. W Reichenbach / Górne Łużyce istnieje małe Muzeum Polnych Mieszkańców z prezentacją pszczół. * Natomiast obóz wakacyjny Thräna to nie tylko możliwość noclegu, lecz – po dniu pełnym wrażeń – idealne miejsce wsłuchania się w ciszę.

* Do dyspozycji turystów stoi wiele traktów hippicznych oraz kilometrów dróg wodnych. Wspinaczki górskie, wędrówki szlakami turystycznymi, rafting, jeździectwo, jazda na rowerach górskich lub na sankach to tylko kilka z wielu możliwości.

* Kuszące dla naszych milusińskich są odwiedziny w jednym z licznych parków rozrywki i wypoczynku takich jak: park „Kulturinsel Einsiedel” w Zentendorf niedaleko Rothenburga / Górne Łużyce, „Belantis” koło Lipska, Park Dinozaurów (z labiryntem) w Kleinwelka/koło Budziszyna, Kraj Bajek w Plohn /koło Lengenfeld (Vogtland) oraz „Małe Rudawy”, czyli miniaturowe góry w parku w Oederan.

Egzotyczne i rodzime gatunki zwierząt podziwiać można w ogrodach zoologicznych i wybiegach dla zwierząt w Lipsku, Dreźnie, Görlitz i Chemnitz, bajecznie kolorowe motyle w Jondsdorf w Górach Żytawskich. 1.

Zdjęcia: Sachsen Tourismus

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top