SAKSONIA: AKTYWNIE NA ROWERACH

Urlop aktywny, ale bez zadyszki? Zwiedź Saksonię na rowerze! – Sugeruje tamtejsze organizacja promocji turystyki Sachsen Tourism.

 

W tym, sąsiadującym z Polską niemieckim kraju związkowym, turystyka rowerowa jest bardzo popularna. Tuż za granicznym progiem, w Górnych Łużycach, na relaksującą przejażdżkę czeka sieć w sumie 2.500 km ścieżek rowerowych. Szlaki: Odra-Nysa, Nad Szprewą, Żabi i Szlak Saksońskich Miast prowadzą do najpiękniejszych zabytków kultury i natury w regionie: do Kamenz, Budziszyna, Löbau i Görlitz, na Pogórze Łużyckie, do Parku Mużakowskiego, wyróżnionego tytułem dziedzictwa światowego UNESCO czy do malowniczej Górnołużyckiej Krainy Borów i Stawów.

Ciągnąca się przez Saksonię na odcinku 260 km – najpopularniejsza dalekobieżna ścieżka rowerowa Niemiec – Elberadweg prowadzi przez fascynujące formacje skalne Gór Połabskich, malownicze winne wzgórza oraz pięknie odrestaurowane starówki Pirny, Miśni czy Torgau. A to tylko wybrane przykłady miejsc, które warto tam poznawać na rowerach. Więcej informacji znaleźć można na: www.sachsen-tourismus.de

Zdjęcia: Sachsen Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top