PRZEWODNIKI BEZDROŻY: SYCYLIA WZNOWIONA

W krakowskim wydawnictwie „Bezdroża” ukazało się kolejne, drugie wydanie przewodnika po Sycylii w popularnej serii „urlopowej”. Sygnowane nie przez jedną, lecz dwie autorki. Ponieważ poprzednie, bardzo dobre, omówiłem dokładnie w marcu 2010 roku i recenzja ta jest nadal do przeczytania w naszym portalu w dziale „Nowości wydawnicze”, zainteresowanych odsyłam do niej.

 

Podkreśliłem w niej, że „Autorka, wcześniej współautorka wydanego w ub. r. świetnego przewodnika Bezdroży „Włochy południowe. Śródziemnomorskie dolce vita” ( Jego recenzję zamieściliśmy 18.10.2009 w dziale Nowości Wydawnicze i nadal jest ona do przeczytania ), pisze o niej nie tylko ze znawstwem, ale i miłością.”

 

Przypomnę więc tylko, że w sposób przekonujący przedstawiła tę największą wyspę Morza Śródziemnego, wypunktowała jej „hity” oraz miejscowości i miejsca które przede wszystkim należy zobaczyć, smakowicie napisała o sycylijskiej kuchni, poinformowała o tamtejszych muzeach i galeriach oraz o tym, co uznała za największe przeżycia.

 

 

I poza rzetelnymi informacjami praktycznymi i krajoznawczymi omówiła miasta, miejscowości i inne obiekty leżące w obu częściach: wschodniej i zachodniej wyspy. A także zawarła na kilkustronicowych wkładkach oraz krótkich informacjach w ramkach na barwnym tle mnóstwo ciekawostek.

 

Także więc w przypadku tego, nieco uzupełnionego i zaktualizowanego, ale bez zmiany objętości, przewodnika mogę tylko powtórzyć, to co napisałem kończąc recenzję jego I wydania:

 

„Z przyjemnością polecam więc ten przewodnik zarówno turystom, którzy mają już w planach podróż na Sycylię, jak i tym, którzy chcieliby zobaczyć naprawdę fascynujące miejsca naszego globu i szukają o nich informacji.”

SYCYLIA. PLAŻE, GAJE OLIWNE I ANTYCZNE MIASTA. Przewodnik. Autorki: Agnieszka Fundowicz i Agnieszka Masternak. Wydawnictwo Bezdroża. Wyd. II, Kraków 2011, str. 239, cena 26,90 zł.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top