CZECHY: NOC W ZAMKACH I PAŁACACH

W nocy z 3 na 4 września otworzy swe podwoje ponad siedemdziesiąt zamków i pałaców na terenie całych Czech. Na gości czeka nocne zwiedzanie, przedstawienia teatralne i wiele niespodzianek.

 

Głównym centrum wydarzeń będzie w tym roku zamek Jaroměřice nad Rokytnou (region Wysoczyzna), który szykuje ciekawy program muzyczny. Jego głównym punktem będzie występ słynnego zespołu Hradišťan.

 

Więcej na ten temat na: http://www.zamek-jaromerice.cz/) Nocne zwiedzanie i koncerty zaproponuje także zamek Karlsztejn, położony w pobliżu Pragi (www.hradkarlstejn.cz) Na zamku Duchcov (północno-zachodnie Czechy) turyści zajrzą do podziemi zamkowych i spróbują tutejszego wina (http://www.zamek-duchcov.cz/).

 

 

Degustacje wina szykuje również Zamek Arcybiskupi w mieście Kroměříž na Morawach (www.azz.cz). Na zamku Frýdlant (północno-zachodnie Czechy) będzie można posmakować tradycyjnych kołaczy oraz wybrać się na nocną audiencję do Albrechta z Valdštejna (http://www.zamek-frydlant.cz/). Na zamku Žleby (36 km od Pardubic) na zwiedzających czekają występy tancerzy renesansowych z czasów Rudolfa II (http://www.zamek-zleby.cz/).

 

Ciekawe zwiedzanie, między innymi biblioteki zamkowej, jadalni i oratorium, oferuje zamek Slatiňany (16 km od Pardubic): ( www.zamek-slatinany.cz ). Wyjątkowy program w stylu lat pięćdziesiątych XX wieku szykuje zamek Loučeň (60 km od Pragi) (www.zamekloucen.cz). Więcej informacji: http://www.hradozameckanoc.cz/

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top