PRZEWODNIK DLA ODWAŻNYCH

Bogato ilustrowany przewodnik po marzeniach Jasminy Trifoni, “Wielkie wyprawy. Przewodnik dla odważnych” wydany nakładem wydawnictwa Arkady zabiera nas w podróż po egzotycznych, często nieodkrytych i czasami trochę niebezpiecznych miejscach.

 

Nasze stowarzyszenie SDP Globtroter jest prasowym sponsorem tego pięknego i ciekawego albumu. To wspaniała książka dla poszukiwaczy przygód, którym zależy na poczuciu wolności, jaką ofiarować mogą jedynie podróże.

 

 

Są tu opisy wspaniałych wypraw najrozmaitszymi środkami transportu. Podczas nich można spotkać egzotyczne ludy, zanurzyć się w dzikiej jeszcze przyrodzie, poznać faunę odległych krain oraz przeżyć doświadczenia ekstremalnych klimatów.

 

Znajdziemy tu informacje jak wejść na najwyższy afrykański szczyt Kilimandżaro, wybrać się na trekking po himalajskim królestwie Mustang czy spacerować po gorącej jeszcze pokrywie lawowej na stoku hawajskiego wulkanu Kilauea, jak zorganizować wyprawę rowerową po największych i najpiękniejszech wodospadach Europy i gejzerach dookoła Islandii, czy odbyć podróż po Wietnamie śladami Vietkongu albo wędrować przez wyschnięte pustkowie Takla Makan na grzbiecie dwugarbnego baktriana.

 

Kto ma ochotę może popłynąć pod najwyższe wodospady świata spadające z podniebnych tepui na południu Wenezueli albo wypatrywać oranguranów z pokładu tradycyjnej łodzi płynącej poprzez dżunglę Borneo czy przeżyć niezapomnianą podróż Karakorum Highway. A może wolicie chłodniejsze klimaty, na przykład rejs statkiem na Spitsbergen, oglądanie wielorybów na Alasce czy białych niedźwiedzi w Zatoce Hudsona lub też przemierzanie na nartach Arktyki. Wspomnienia z tych wspaniałych wypraw pozostaną w pamięci na zawsze.

 

Opowieści każdej z tych wspaniałych podróży towarzyszą piękne zdjęcia, mapki i praktyczne porady dotyczące ekwipunku, profilaktyki sanitarnej a ponadto linki do przydatnych stron internetowych, bo jak mawiał Roald Amundsen – doskonała przygoda to taka, która została przygotowana w sposób inteligentny. To tylko niektóre z opisanych tu kilkudziesięciu wspaniałych wypraw. P

 

Jasmina Trifoni, Wielkie wyprawy przewodnik dla odważnych. Wydawnictwo ARKADY, Warszawa 2013, 304 str. Oprawa miękka. Cena 79 zł

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top