PRAHA: ZWIEDZANIE INACZEJ

W 2010 roku turystów wybierających się do Pragi czeskiej czekają istotne zmiany na terenie Zamku.

Zwiedzającym udostępnionyo Pałac Rožmberków.

 

Natomiast od 1 maja ze względu na prace remontowe i archeologiczne zamknięta będzie, i to prawcopodobnie na cały rok, słynna Złota Uliczka.

Po zakończeniu prac w części Złotej Uliczki powstanie nowa, stała ekspozycja dokumentująca życie jej mieszkańców w latach 1600 – 1956.

 

Na czas zamknięcia Złotej Uliczki turystom zostanie wyjątkowo udostępniony od kwietnia br Pałac Rožmberków. Do tej pory, od czasu zakończenia prac remontowych w roku 2008, pałac można było zwiedzać jedynie w czasie różnego rodzaju imprez kulturalnych (wystaw, koncertów).

 

W Pałacu Rožmberków będzie można zwiedzić unikatową kaplicę Najświętszej Trójcy i Niepokalanego Poczęcia NMP, z wyjątkową dekoracją freskową a także pokoje, w których mieszkały wychowanki Instytutu Panien Szlachcianek, założonego tutaj przez cesarzową Marię Teresę.

 

 Ekspozycja, której celem jest przybliżenie życia nie wydanych za mąż szlachcianek, z pierwszej połowy XIX wieku, będzie składać się z sześćdziesięciu przedmiotów pochodzących ze zbiorów Zamku Praskiego. Wstęp (w ramach zwiedzania obiektów Zamku Praskiego): 350 CzK (dłuższa trasa) lub 250 CzK (krótsza trasa).

 

 Więcej informacji: www.pis.cz , www.CzechTourism.com 09.03.2010

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top