BIAŁOWIEŻA: ROZBUDOWA HOTELU BEST WESTERN ŻUBRÓWKA

W zaprzyjaźnionym z SD-P „Globtroter” – kilkakrotnie grupy naszych kolegów były jego gośćmi – 4* hotelu Best Western Żubrówka w Białowieży, położonym w sercu Puszczy Białowieskiej, w jednym z najbardziej urokliwych zakątków północno – wschodniej Polski, oddana została nowa inwestycja: kompleks basenowy i SPA.

Do dyspozycji gości jest obecnie także kryty basen rekreacyjny, hydromasaże, przeciw fala, natrysk wrażeń, sauna fińska, sauna infrared, łaźnia parowa, brodzik dla dzieci z atrakcjami, pieczara wodna i dwa jacuzzi. Niepowtarzalny wystrój basenu nawiązuje do scenerii otaczającej puszczy. Jego wnętrza wypełniają pnie drzew, zieleń oraz skały. W miesiącach letnich hotelowi goście mogą również korzystać z kąpieli słonecznych na tarasie bezpośrednio połączonym z basenem.

 

Z myślą o wszystkich tych, którzy w otoczeniu prastarej puszczy pragną wyciszyć swój umysł i zregenerować siły witalne powstało równocześnie Centrum SPA, składające się z ośmiu gabinetów zabiegowych. Są wśród nich gabinety masażu, kosmetyczne, manicure-pedicure, hydroterapii oraz specjalny gabinet dla par z dwoma łóżkami zabiegowymi i możliwością równoczesnego wykonywania zabiegów. Centrum SPA posiada bardzo bogatą ofertę zabiegową zarówno dla gości indywidualnych, jak i grup zorganizowanych.

 

W zależności od potrzeb i czasu jakim goście dysponują, mają oni możliwość skorzystania z pojedynczych zabiegów, kilkudniowych pakietów relaksacyjno-pielęgnacyjnych, a także 7-dniowych turnusów odchudzających. Wszystkie programy wykonywane są na bazie ekskluzywnych kosmetyków firmy Pevonia Botanica oraz na najnowocześniejszych urządzeniach. W atmosferze wypełnionej relaksacyjną muzyką oraz kojącymi zapachami aromaterapii każdy znajdzie tu coś dla siebie, wyciszy umysł i ciało.

 

Od początku istnienia tego hotelu zasłużoną sławą cieszy się hotelowa restauracja. Oferuje ona nie tylko przepyszne menu, ale również efektownie urządzone wnętrza, wyjątkową atmosferę oraz profesjonalną obsługę. Położenie na styku kultur wschodnich przyczyniło się do tego, że specjalnością kuchni są dania kuchni regionalnej i myśliwskiej. Szczególnie godne polecenia są dania z dziczyzny, które zadowolą gusta największych smakoszy.

 

Na życzenie klientów grupowych podawane są dania zgodne z preferencjami religijnymi czy z zaleconą dietą. Restauracja mieści się w trzech salach – Głównej, Bankietowej oraz Kominkowej. Jest to idealne miejsce na organizację różnego rodzaju spotkań okolicznościowych i bankietów. Hotel Żubrówka jest obecnie bardzo konkurencyjny w regionie pod względem organizacji wszelkiego rodzaju dużych konferencji, sympozjów i szkoleń.

 

Wraz z rozbudową hotelu powiększono również bazę noclegową oraz zaplecze konferencyjne. Łącznie hotel może pomieścić nawet 250 osób w 112 luksusowych pokojach jedno – i dwuosobowych oraz stylowo urządzonych apartamentach. Wnętrza hotelu także cechują się oryginalnością – dominują w nich elementy drewniane, kamienne i kute, a pokoje stylizowane są na komnaty Pałacu Carskiego. Centrum konferencyjne wyposażone jest w 4 sale konferencyjne oraz najwyższej klasy sprzęt audiowizualny. Istnieje możliwość organizacji konferencji nawet do 500 osób.

 

W swojej ofercie hotel posiada szereg ofert specjalnych dla gości indywidualnych (np. Nocuj Taniej od niedzieli do środy; Wielkanoc z Żubrówką, Majówka z Żubrówką) jak i dla firm (grupy zorganizowane mogą uzyskać nawet 30% rabatu na noclegi oraz w pełni wyposażoną salę konferencyjną gratis). W otoczeniu pełnym świeżego powietrza oraz śpiewu ptaków każdy ma tutaj gwarancję osiągnięcia celu w jakim przyjechał – odpoczynku, zregenerowania sił, oderwania się od szarości dnia codziennego lub też pracy w komfortowych warunkach.

 

O zakończonej rozbudowie hotelu rozmawiamy z jego dyrektorem,

Andrzejem Malinowskim.

 

Czy ta inwestycja w znaczący sposób zwiększyła atrakcyjność hotelu?

 

Jestem przekonany, że po rozbudowie „Żubrówka” przyciągnie do Białowieży wielu nowych klientów, wśród których znajdą się nie tylko wielbiciele przyrody otaczającej nas Puszczy Białowieskiej, ale również osoby zainteresowane atrakcjami basenowymi i SPA. Zbudowany przez nas basen jest bowiem miejscem rekreacyjnym, o interesującym wystroju i z pewnością będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem zarówno dla gości indywidualnych, jak i zorganizowanych grup konferencyjnych lub integracyjnych.

 

Jak trudne było pozyskanie na rozbudowę środków unijnych ?

 

Wymagało spełnienia szeregu wymogów i skomplikowanych procedur. Jest to zrozumiałe, chociażby ze względu na wysokość dotacji – 4 mln zł., jaką udało nam się uzyskać. Stanowiło to ponad jedną trzecią 13 – milionowych kosztów tej inwestycji. Zatrudnienie w hotelu zwięszyło się o blisko 20 osób, głóównie z najbliższej okolicy. Zarówno w Centrum SPA, jak i pokojówek, kelnerów i pracowników technicznych.

 

Dlaczego zdecydowaliście się ubiegać o wsparcie z tego źródła?

 

Starania o pozyskanie funduszy unijnych były oczywiste zarówno ze względu na jej koszt, jak i znaczenie dla Białowieży, jej mieszkańców oraz naszego regionu. Powiększenie bazy noclegowej, zbudowanie basenu oraz profesjonalnego SPA wpłynie bowiem na zwiększenie ilości turystów, i to z zasobnym portfelem. Takie projekty jak nasz – wybiegające w przyszłość i „skazane” na sukces – po prostu powinny być wspomagane z zewnątrz.

 

 

 

 

Czy wcześniej Hotel Żubrówka korzystał już z funduszy unijnych?

 

Tak, przy wyposażaniu sal konferencyjnych. Nie były to jednak zadania tak duże jak rozbudowa hotelu. Czy planujecie kolejne inwestycje i modernizacje? Oczywiście! Nigdy bowiem nie jest tak dobrze, aby nie mogło być jeszcze lepiej. W najbliższym czasie zamierzamy zbudować kort tenisowy, plac zabaw dla dzieci oraz niewielki basen zewnętrzny.

 

Dziękujemy za rozmowę.

 

Zainteresowanym podajemy adres i kontakty w hotelu Best Western Hotel Żubrówka.

 

IWA Sp. z o.o. ul. Olgi Gabiec 6; Białowieża 17-230 Recepcja tel.: +48 85 68 12 303; tel. kom.: + 48 601 213 812 e-mail: recepcja@hotel-zubrowka.pl Marketing tel.: +48 85 68 29 403; +48 85 68 12 887 e-mail: marketing@hotel-zubrowka.pl SPA tel.: + 48 85 68 29 450 e-mail: spa@hotel-zubrowka.pl

 

Zdjęcia: Marketing Hotelu Żubrówka

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top