POZNAŃ: NOWA STRONA PLOT

Poznań. Widok placu Mickiewicza, UAM i Pomnika 1956 roku
Poznań. Widok placu Mickiewicza, UAM i Pomnika 1956 roku

Pod marką Visit Poznań działa całkowicie nowa odsłona oficjalnego portalu turystycznego Poznania i okolic, przygotowana przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną. Serwis ma bazować na treściach autorskich i jest przyjazny urządzeniom mobilnym.

Poznań. Widok placu Mickiewicza, UAM i Pomnika 1956 roku
Poznań staje się coraz popularniejszymi celem podróży wśród turystów polskich i zagranicznych, notując w 2023 rekordową ich liczbę.
– Notujemy nieustanne zainteresowaniem aglomeracją poznańską, które przekłada się na zainteresowanie w Internecie. Dodatkowo 80 procent odwiedzających nasz portal to ruch z urządzeń mobilnych – mówi Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT.
Dotychczasowa wersja portalu poznan.travel powstała ponad dziesięć lat temu i wymagała znacznych zmian w zakresie estetyki, funkcjonalności, sposobu obsługi, bezpieczeństwa, stabilności działania, uwarunkowań prawnych, zakresu gromadzonych informacji i sposobu ich prezentacji, dostosowania do urządzeń mobilnych oraz odbioru przez osoby ze szczególnymi potrzebami.
Serwis zyskał nową nazwę VisitPoznan.pl i oferuje zarówno informacje praktyczne, jak i opisy najważniejszych atrakcji w mieście i jego okolicach, przygotowane w wersji polskiej i angielskiej. Nie brakuje w nim autorskich treści i zestawień atrakcyjnych dla turystów, np. top 10 rzeczy, które musisz zrobić w Poznaniu. W tym samym wirtualnym miejscu znajdują się także informacje dotyczące turystyki biznesowej i działalności Poznań Convention Bureau, bezpłatne wydawnictwa czy informacje o działalności samej organizacji.
Portal turystyczny Visit Poznań powstał w ramach zadania publicznego pn. „Nowoczesny portal turystyczny marki Poznań (Polskiej Marki Turystycznej): aktualizacja, modernizacja i popularyzacja narzędzia online służącego promocji i informacji turystycznej”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Ważną częścią projektu, realizowanego w 2023 roku przez PLOT, było wykonanie sesji zdjęciowych i klipów filmowych.
– Dzięki temu udokumentowano około siedemdziesięciu miejsc oraz atrakcji z Poznania i okolic, a materiały będą wykorzystywane przez PLOT zarówno w portalu visitpoznan.pl, jak i w promocji turystycznej – dodaje Piotr Basiński, menedżer projektu portalu Visit Poznań.
Fot, VisitPoznan.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top