POŁUDNIOWY TYROL: ZIMA 2009/2010

Jak co roku, także i tej zimy, Południowy Tyrol przygotował całą serię atrakcji związanych z rozpoczęciem nowego sezonu. Najmłodsi mogą skorzystać z korzystnych zniżek, freestylowcy dać pokaz swoich umiejętności podczas “DROP IN” Freestyle Day, a zwolennicy dobrej kuchni oddać swój głos w konkursie o Puchar Szefa Kuchni w regionie Alta Badia.

 

 Nowy, modny trend wśród młodzieży to Freestyle. Z roku na rok liczba jego fanów rośnie. Skoki, obroty i wiele innych powietrznych akrobacji to rodzaj nowego kultu. Z tego powodu Dolomiti Superski powiększyło swoją ofertę na nadchodzący sezon 2009/2010 organizując “DROP IN” Freestyle Day. W slangu freestyleowców “Drop in” znaczy dosłownie „wpaść” lub „utonąć” w zabawie. “Drop in” jest także ostrzeżeniem wy-krzykiwanym przez freestylowca przed jego lądowaniem na torze prze-szkód w snowparku.

 

 Nauka jazdy techniką Freestyle oraz zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa i poszanowania natury to cel, jaki stawiają sobie organizatorzy Freestyle Day. We współpracy z 22 szkołami nar-ciarstwa i snowboardu z regionu Dolomiti Superski pragną zagwarantować miłośnikom zimowego szaleństwa mnóstwo niezapomnianych chwil na nartach lub na desce. Od połowy stycznia 2010 r. Freestyle Day będzie organizowany dwa razy w tygodniu w ponad 20 snowparkach Dolomiti Superski: w każdą środę i w sobotę.

 

Dzieci jeżdżą za darmo W tym roku, przez cały sezon zimowy będzie można skorzystać ze specjalnego programu zniżek dla dzieci poniżej 8 roku życia. Kupując ski pass w regionie Dolomiti Superski (www.dolomitisuperski.com) dla oso-by dorosłej, dostaniemy drugi taki sam dla dziecka gratis, a dzieci w wieku 8-16 lat uzyskają 30% zniżkę na jednodniowy karnet narciarski lub na karnet długoterminowy, ważny przez 28 dni. Niezbędne przy tym będzie okazanie doku-mentów potwierdzających pokrewieństwo. Ośrodek Dolomiti Superski stara się spełnić oczekiwania wszystkich swoich gości. W tym roku wyciąg krzesełkowy “Marchner” w Plan de Co-rones/Kronplatz został wyposażony w komfortowe, ogrzewane, skórzane krzesełka, będące światowym hitem.

 

Południowy Tyrol słynie ze znaczącej ilości restau-racji odznaczonych prestiżowymi gwiazdkami Michelin. W 2009 roku przyznał on piętnaście gwiazdek aż 14 restauracjom w całym Pd Tyrolu, z których 3 położone są w ośrodku narciarskim Alta Badia (www.altabadia.org). W skali światowej jest to najwięcej gwiazdek przyznanych w jednym tylko regionie. Tutaj szefowie najlepszych re-stauracji współpracują z kucharzami z górskich chat przy promocji re-gionalnej kuchni.

 

Przez cały sezon 2009/10 każdy kucharz będzie goto-wał pod okiem szefa kuchni z restauracji oznaczonej gwiazdką Michelin, aby wspólnie przygotowywać dania na najwyższym, światowym pozio-mie. Do połowy stycznia 2010 r. można głosować na najlepszą potrawę podczas corocznego Puchar Szefa Kuchni Południowego Tyrolu w Alta Badia.

 

Tej zimy, turyści w Alta Badia mogą cieszyć się niezapomnianym, południowotyrolskim śniadaniem przyrządzonym w schronisku na wysokości powyżej 2000 m n.p.m. Do schroniska Col Alto w każdy czwartek rano można dotrzeć specjalnie wynajętym w tym celu ra-trakiem. Wyjazd z centrum Corvary o godzinie 7 rano, podróż traw ok. 30 minut. Podczas śniadania, goście mogą cieszyć oczy wspaniałym widokiem na Dolomity i nietknięty jeszcze ludzką stopą świeży śnieg.

 

1 grudnia 2009 w miejscowości San Cassino/St. Kassian w Alta Badia zostanie otwarty Mountain Living Residence Hotel Lagacio (www.lagacio.com). Budynek Klimahaus posiada 'klasę A’, czyli najwyższą punktację w skali mierzącej obiekty przyjazne dla środowiska. Wszystkie produkty podawane na śniadanie, obiad i kolację są pochodzenia organicznego. Ośrodek oferuje także ski passy i całą niezbędną infrastrukturę dla narciarzy.

23 grudnia 2009 r. niedaleko Val Gardeny/Gröden zostanie otwarty trzygwiazdkowy hotel Piz Seteur (www.pizseteur.com), zlokalizowany u stóp góry Sassolungo/Saslong. Hotel oferuje ograniczoną liczbę ekskluzywnych pokoi, każdy w inny, oryginalny sposób udekorowany drewnem. Posiada też bogatą strefę wellness z saunami, jacuzzi, a także z kąpielami Kneippa.

 

Niedawno odnowiony pięciogwiazdkowy Alpin Garden Wellness Resort (www.alpingarden.com) w Ortisei/St. Ulrich w dolinie Val Garde-ny/Gröden posiada 30 luksusowych pokoi i apartamentów. które zostały indywidualnie zaprojektowane. Hotelowa restauracja oferuje dania śródziemnomorskie, przygotowane tylko i wyłącznie z użyciem świeżych składników. Ponadto, rozległa na dwa piętra i zajmująca ponad 1000 m2 hotelowa strefa wellness to bogactwo saun i pomieszczeń fitness.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top