GOŚCIE „GLOBTROTERA”: WŁOCHY

Gościem „Globtrotera” na pierwszym spotkaniu październikowym miała być Narodowa Agencja Turystyki Włoskiej – ENIT. Niestety, jego przedstawicielka na Polskę musiała wyjechać do Rzymu, zastąpiło ją więc warszawskie Biuro Usług Turystycznych „Invitatio” specjalizujące się od wielu lat w organizacji wyjazdów turystycznych do Włoch. Oraz nasz kolega Grzegorz Micuła, który prezentował swoje ciekawe zdjęcia z letnich podróży do Rzymu, Florencji, Rawenny i innych miast oraz w Dolomity, zaś zimowe tego popularnego regionu narciarskiego z archiwum ENIT.

 

Właścicielka „Invitatio” Krystyna Glapa przedstawiła swoje biuro oraz jego ofertę włoską. Organizuje ono również wyjazdy do Austrii i Szwajcarii. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali katalogi firmy na Zimę 2009/2010. Znajdują się w niej – podkreśliła nasz gość – tylko podstawowe imprezy z oferty otwartej. Biuro organizuje bowiem również wyjazdy na specjalne zamówienie grup liczących od 5 do 15 osób.

 

Tegoroczne otwarcie przez „Invitatio” sezonu zimowego we Włoszech odbędzie się 4 grudnia – impreza potrwa do 13 grudnia – w Tonale – Ponte di Legno – Temu na granicy Lombardii i Trentino. Jest tam 100 km doskonale przygotowanych tras docierających aż do krańca lodowca Presera na wysokość 3000 m. W łańcuchu alpejskim Tonale jest jedną z pierwszych stacji otwierających sezon a zarazem jedną ostatnich, która go zamyka. Zaś uczestnicy wyjazdu na podstawie jednego skipasu mogą jeździć na nartach w trzech połączonych ze sobą stacjach.

 

Jest to jedna z trzech tegorocznych ofert specjalnych biura. Dwie pozostałe to wyjazdy sylwestrowe w terminie: 25 grudnia 2009 – 3 stycznia 2010 w Val di Sole położonej w zachodniej części Trydentu pomiędzy jeziorem Garda a Południowym Tyrolem oraz w Val di Fiemme w Dolomitach Południowego Tyrolu.

 

W ofercie katalogowej biura na sezon zimowy znajduje się w Val di Sole 11 hoteli, rezydencji i innych obiektów; w Val di Fiemme – 5; w San Martino di Castrozza – u podnóża pasma górskiego Pale di San Martino ze szczytem Cimone della Pala zwanym „Matterhornem Dolomitów” – 3; w olimpijskim ośrodku sportów zimowych Cortina d’Ampezzo – 2; w Val di Fassa w sercu Dolomitów – 3 oraz po jednej rezydencji lub apartamentach w Civettcie w sercu Dolomitów Veneto, w długiej dolinie Val Gardena i w Alta Valtelina w północnej części Lombardii przy granicy ze Szwajcarią.

 

Nowością zapowiadaną przez „Invitatio”, która może okazać się hitem, będzie Narciarski Express – zimowa linia autokarowa do Włoch. W dwu wariantach z Warszawy: do Val di Sole oraz do Val di Fiemme i Val di Fassa. Autokary będą jeździć non stop, zatrzymując się tylko aby zabrać – lub wysadzić w drodze powrotnej – pasażerów w Piotrkowie Trybunalskim, Częstochowie, Katowicach, Bielsku – Białej i Cieszynie.

 

Trasę mają pokonywać w 18 – 20 godzin, a nie jak zjeżdżające z niej do innych miast, 28 godzin. Wyjazdy z Warszawy w piątki ( wszystkie grudniowe poza sylwestrowym oraz od 15 stycznia do 26 marca 2010 ) o godz. 18.00 – dotarcie do celu około godz. 16.00 następnego dnia. Powroty z Włoch w soboty około godz. 10.00 – przyjazdy do Warszawy w niedziele około godz. 8.00.

 

Cena przejazdu w jedną stronę 320 zł, w obie 435 zł. Bliższe informacje i rezerwacje: e-mail – narciarski-express@invitatio.com.pl. Więcej o ofertach biura na: www.invitatio.com.pl i www.invitatio@invitatio.com.pl.

                                                                

                                                              *    *    *

Kontynuacją w pewnym stopniu spotkania w „Globtroterze” był następnego dnia, 15 października, włoski wieczór „Bella Italia” zorganizowany też przez B.P. „Invitatio” i ENIT – Narodową Agencję Turystyki Włoskiej w Business Centre Club w Warszawie. Gości podejmowały: szefora BUT Invitatio Krystyna Glapa i przedstawicielka ENIT Joanna Osiecka. Uczestniczyły w nim osobistości oficjalne, m.in. J.E. ambasador Republiki Włoskiej w Warszawie Aldo Mantovani, część zaproszonych „globtroterowców”, a także przedstawiciele biur współpracujących z organizatorem oraz jego wieloletni klienci. W programie znalazł się występ polskiej grupy muzycznej „Va bene”, bufet z włoskimi specjałami i winami oraz konkurs z nagrodami.

 

Trzema głównymi były wyjazdy na narty w nadchodzącym sezonie, pozostałymi albumy i przewodniki wydawnictw Arkady i Hachette. Konkurs pomyślano ciekawie, wzbudził więc duże zainteresowanie. Na podzielonym na wiele kwadratów ekranie wyświetlano niewielkie fragmenty znanych budowli Rzymu, Florencji, Wenecji i innych miast, a uczestnicy odgadywali, co to za obiekty i gdzie się znajdują, otrzymując za to nagrody – m.in. butelki włoskiego wina. Były to w sumie dwa udane wieczory włoskie.

 

Zdjęcia: Grzegorz Micuła i Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top