POLSKA WIDZIANA Z LOTU PTAKA

 

 

Najpiękniejsze, najbardziej zaskakujące, ale też zupełnie nieznane zamki, pałace, góry, kościoły czy jeziora składają się na cykl o nazwie „Polska z drona”, który liczy obecnie blisko 100 miejsc. Wszystkie można zobaczyć z lotu ptaka dzięki Annie i Jakubowi Górnickim, blogerom podróżniczym, którzy przez ostatnie 11 miesięcy nagrywali różne miejsca w Polsce. Codziennie na bloga dodają nowe filmy, dzięki którym można się zachwycić naszym pięknym krajem.

 

Każdy z nas zna Kraków, Poznań czy Gdańsk, dlatego chcieliśmy pokazać miejsca, które nie są tak popularne. To sprawiło, że praca nad projektem trwała znacznie dłużej, ale odkryliśmy mnóstwo niesamowitych rzeczy – mówi Ania Górnicka, współautorka bloga Podróżniccy.com . – Cieszymy się, że uda nam się zabrać czytelników w miejsca, które są na co dzień mniej dostępne, o których tylko słyszeli albo w ogóle ich nie znają.

 

My sami zaskakiwaliśmy się i zachwycaliśmy nie raz, szukając obiektów, które warto pokazać. W cyklu „Polska z drona” zobaczyć można m.in. mosty w Stańczykach, strażnicę w Przewodziszowicach, Diabelski Most w Czernej, Skrzyczne, Klasztor w Leżajsku, Zamek w Mosznej czy Zamek w Książu.

 

Trwa obecnie moda na drony, my nagrywamy już naszym ponad rok i po kilku kadrach zrozumieliśmy, że pojedyncze filmy to za mało – mówi Jakub Górnicki, współautor projektu. – Dlatego we wrześniu ubiegłego roku postanowiliśmy nakręcić minimum 100 różnych miejsc w Polsce i wypuścić to jako spójną całość. Dopiero wtedy widać efekt i można w pełni zachwycić się tym, że żyjemy w tak pięknym kraju – dodaje.

 

Na stronie: http://podrozniccy.com/pl/polska-z-drona dostępne są nagrania z miejsc, które podzielone są na kategorie: przyroda, obiekty sakralne, zamki i pałace, architektura oraz dwa szlaki: Zamków Piastowskich oraz Orlich Gniazd. Niebawem liczba filmów przekroczy sto, a w następnym roku rozpocznie się kolejna tura nagrań.

 

Filmy trwają od 2 do 4 minut i mają charakter poglądowy, tak, aby każdy mógł faktycznie zobaczyć wybrane miejsce i nacieszyć nim oko. Do każdego obiektu dodany został opis oraz mapka z jego lokalizacją. Całość można znaleźć na blogu Podróżnicckich: http://podrozniccy.com/pl/polska-z-drona

 

Cykl „Polska z drona” to autorski i niekomercyjny projekt Ani i Jakuba Górnickich, autorów bloga Podróżniccy.com realizowany od listopada 2013. Podróżniccy to autorzy takich inicjatyw, jak: “Szukając Witkacego”, “Telefon Dookoła Świata”, “InstaPetersburg”, “Wejdź na szlak” czy trwający cykl “Tango Story”. Organizują też spotkania podróżnicze o nazwie “Wachlarz”.

 

Zdjęcia autorów bloga

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top