SŁOWACJA: BRATYSŁAWSKIE JAZZOWE DNI 2014.

 

 

Do Bratysławy przyjadą najpopularniejsi artyści jazzowi światowego formatu – John Scofield, Mike Stern i Victor Wooten, którzy wystąpią podczas jubileuszowej 40. edycji festiwalu Bratislava Jazz Days w Inchebie w dniach 24-26 października 2014 r.

 

Organizatorzy przygotowali również specjalną niespodziankę – dodatkowy dzień festiwalu – 23 października, gdzie w Starej Hali Targowej (Starej Tržnici) zlokalizowanej w centrum Bratysławy odbędzie się przegląd najlepszego słowackiego jazzu.

 

Obchody festiwalu, który w swojej historii, gościł na Słowacji największe gwiazdy światowego jazzu potrwają cztery dni. Jesienne święto jazzu w tym roku zostanie poszerzone o program związany ze słowackim jazzem.

 

„Regularnie przeprowadzaliśmy wśród miłośników jazzu ankiety, żeby dowiedzieć się, których artystów najchętniej zobaczyliby po raz kolejny. Wśród dziesięciu najbardziej oczekiwanych wykonawców pojawili się: John Scofield, Marka Stern i Victor Wooten. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się ich zaprosić do udziału w tegorocznym festiwalu“, ujawnił Pavel Daněk – szef festiwalu. 

 

I dodał: „W tym roku jedną z atrakcji, którą przygotowaliśmy, będzie specjalny dzień festiwalowy, podczas którego wystąpią najbardziej znani muzycy słowackiej sceny jazzowej. Pierwszego dnia natomiast wystąpi pięciu amerykańskich muzyków na czele z Lesem McCannem i Javonem Jacksonem w specjalnie do tego celu zaadaptowanej Starej Tržnici”.

 

Więcej informacji o programie festiwalu można znaleźć w załączniku oraz na stronie internetowej www.bjd.sk i na Facebooku www.facebook.com/bjd.sk. Bilety na Bratislava Jazz Days są w sprzedaży za pośrednictwem Ticketportal www.ticketportal.sk. W sprzedaży jest również limitowana edycja jednodniowego biletu w cenie 20 euro. Bilety na koncert w Starej Tržnici są w cenie 14 euro.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top