POLSKA TURYSTYCZNA: PRZEWODNIK MOBILNY – LANCKORONA – KALWARIA ZEBRZYDOWSKA – MUCHARZ – STRYSZÓW

 

 

Aplikacja mobilna jest przewodnikiem po czterech gminach południowo-zachodniej Małopolski – Lanckoronie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Mucharzu i Stryszowie, należących do Lokalnej Grupy Działania “Gościniec 4 Żywiołów”. W tym położonym zaledwie 40 km na południe od Krakowa regionie zaczynają się dwa pasma Beskidu Zachodniego – Makowski i Mały, idealne do wędrówek pieszych, rowerowych lub narciarskich. Znajdziemy tu miejsca wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jak zespół architektoniczno-krajobrazowy z Bazyliką i Klasztorem oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, kalwaryjskimi Dróżkami i Górą Lanckorońską. Ten malowniczy region, leżący na Bursztynowym Szlaku i drodze św. Jakuba, przyciąga amatorów wypoczynku na łonie natury w gospodarstwie eko-agroturystycznym lub zabytkowym pensjonacie. Miejscowi rolnicy oferują zdrowe, ekologiczne produkty, a lokalni animatorzy kultury organizują mnóstwo nietuzinkowych wydarzeń i imprez artystycznych, znanych w całej Polsce, jak np. grudniowy Festiwal „Anioł w Miasteczku” w Lanckoronie.

 

Już wkrótce na rzece Skawie powstanie także Jezioro Mucharskie, dodatkowa atrakcja tego pięknego beskidzkiego zakątka. W aplikacji, opracowanej przez Amistad Group w oparciu o autorską technologię Treespot, znajdziemy najważniejsze atrakcje turystyczne regionu, a także zbiór informacji praktycznych, w tym: obiekty gastronomiczne i noclegowe, aktualności o ciekawych imprezach i wydarzeniach i propozycje szlaków.

 

Bardzo ważną funkcją aplikacji jest geolokalizacja użytkownika – dzięki wykorzystaniu technologii GPS, osoby korzystające z aplikacji mogą sprawdzić nie tylko swoje położenie, ale też podejrzeć, gdzie znajduje się konkretny obiekt. Zawiera także planer, przydatny do zwiedzania w terenie wybranych obiektów. Aplikacja działa w trybie online i offline na smartfonach i urządzeniach mobilnych z systemami iOs i Android.

 

Została ona opracowana w ramach projektu pt. „Wędrówki ekoturystyczne Gościńcem 4 Żywiołów – przewodnik mobilny” realizowanego przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne na Bursztynowym Szlaku. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.Wydarzenie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 LEADER Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Aplikacja dostępna jest bezpłatnie w sklepach: GooglePlay: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.treespot.lanckorona&hl=pl AppStore: https://itunes.apple.com/pl/app/lanckorona-kalwaria-zebrzydowska/id910551458?mt=8

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top