POLSKA TURYSTYCZNA: BAŁTÓW I OKOLICE W SMARTFONIE

 

 

Aplikacja mobilna „Bałtów i okolice” przybliża północno-wschodnie tereny województwa świętokrzyskiego tam, gdzie styka się ono z Mazowszem i Lubelszczyzną. Różnorodność przyrody oraz wielka historia, która stale towarzyszyła tutejszym miastom i wsiom spowodowały, że są to niezwykle atrakcyjne, choć wciąż tylko częściowo odkryte tereny. Przewodnik mobilny prowadzi zarówno szlakiem powszechnie znanych atrakcji turystycznych, jak i w miejsca, których próżno szukać w wielkich przewodnikach. Z aplikacją odwiedzimy kompleks rozrywkowy w Bałtowie, z Juraparkiem, safari, stokami narciarskimi, ale też zapomniany pałac dawnych właścicieli tych ziem – dziś idealną scenerię do kręcenia horrorów.

 

Poznamy znane na całym świecie neolityczne kopalnie krzemienia pasiastego w Krzemionkach, odwiedzimy drewniany zakopiański kościół w hutniczej dzielnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Przewodnik mobilny przybliży prastare zabytki Solca nad Wisłą, a także wskaże jedyne w Polsce miejsce, gdzie na wolności żyją żółwie oraz inne atrakcje nadwiślańskiej przyrody.

 

W aplikacji znajdziemy również wiele porad praktycznych: gdzie dobrze zjeść, gdzie znaleźć nocleg, gdzie zatankować auto i gdzie wypocząć. Aplikacja pomoże znaleźć najbliższy punkt informacji turystycznej i przybliży cykliczne imprezy w regionie. Prezentuje także najciekawsze trasy turystyczne regionu polecane przez użytkowników portalu społecznościowego Traseo.pl.

 

Aplikacja obejmuje swym zasięgiem 10 gmin należących do Lokalnej Grupy Działania „Krzemienny Krąg”: Sadowie, Bodzechów, Ćmielów, Kunów, Rzeczniów, Sienno, Bałtów, Lipsko Chotczę i Solec nad Wisłą. Wykorzystuje technologię GPS, pokazując pozycję użytkownika i lokalizacje obiektów.

 

Działa w trybie online i offline na smartfonach i urządzeniach mobilnych z systemami iOs i Android. Aplikacja została opracowana przez Amistad Group w oparciu o autorską technologie Treespot we współpracy z Stowarzyszeniem „Delta” oraz Stowarzyszeniem „Bałtów”. Aplikacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, oś IV LEADER w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na 2007-2013.

 


Instytucja Zarządzająca programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Europejski Fundusz Rolny na Rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

 

Przewodnik mobilny można pobrać bezpłatnie w sklepach: Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.treespot.baltow&hl=pl App Store: https://itunes.apple.com/us/app/ba-tow-i-okolice/id924542519?l=pl&ls=1&mt=8

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top