PODTATRZE: W CHOCHOŁOWIE TRASA DLA NARCIARSTWA BIEGOWEGO

Bieganie na nartach to sport zdrowy i dostępny prawie dla każdego. Ruch na świeżym powietrzu w „przepięknych okolicznościach przyrody” to jest to. Coraz więcej Polaków wyrusza na śnieżne trasy, stąd też cieszą nowe, dobrze przygotowane miejsca dla uprawiania tego pięknego sportu. Jedno powstanie wkrótce w Chochołowie. To będzie najgorętsza trasa u podnóża Tatr. Nowe 1600 metrów będzie od 15 grudnia czekać w Chochołowie na narciarzy biegowych, którzy będą mogli przemierzać codziennie dośnieżaną i ratrakowaną trasę. Wytyczono ją dookoła Chochołowskich Term położonych na pograniczu Chochołowa i Witowa. Na miejscu będzie można wypożyczyć sprzęt, a także wykupić indywidualne lekcje z instruktorem.

 

Tajniki stylu klasycznego i tzw. łyżwy instruktorzy odkryją zarówno przed dorosłymi, jak i dziećmi. – Jako Chochołowskie Termy promujemy zdrowy styl życia i zachęcamy do różnych aktywności sportowych czy to w lato, czy w zimę. Stąd też pomysł na trasę biegową, która będzie dostępna dla wszystkich naszych sąsiadów oraz przejezdnych – mówi Agnieszka Tinc z Chochołowskich Term. Całe 1600 metrów będzie sztucznie naśnieżane, ratrakowane, a także oświetlone, dzięki czemu będzie można bezpiecznie z niej korzystać bez względu na porę dnia.

Doświadczeni ubiegłorocznym przedsięwzięciem organizatorzy, uwzględnili sugestie narciarzy, dzięki czemu powstała wypożyczalnia sprzętu, zakupiliono własny ratrak i zadbano o to, aby cała trasa, dłuższa w tym roku o 500 metrów, była oświetlona. Nie zapomniano t również o dośnieżaniu. Trasa w będzie otwarta codziennie w godzinach 8.30 – 22.00. Z kolei ci, którzy w godzinach 9.00 – 13.00 wypożyczą sprzęt, na miejscu będą mogli bezpłatnie skorzystać z pomocy instruktora.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top