PEGAS TOURISTIK 2007

PEGAS TOURISTIK 2007

24 tysiące polskich klientów 

 Pierwszymi gośćmi „Globtrotera” w marcu byli przedstawiciele kierownictwa biura podróży Pegas Touristik Sp. z o.o. : dyrektor generalny Irfan Kilic i kierowniczka ds. sprzedaży Katarzyna Lewandowska. Głównym tematem spotkania była prezentacja nowego katalogu firmy na rok 2007, a także przypomnienie – bo biuro to gościliśmy już przed paru laty – czym jest ono obecnie.

8 lat na polskim rynku

Pegas Touristik istnieje w Polsce od 8 lat. Początkowo wysyłało turystów tylko do Turcji, od 4 lat także do Egiptu. W ub. roku z jego usług skorzystało tylko ponad 9 tys. polskich klientów, co było rezultatem znacznego spadku, nie tylko z Polski, ich liczby po głośnym zamachu terrorystycznym w Turcji. W br. biuro liczy na około 24 tys. polskich klientów. Około 70% z nich wybiera urlop w Turcji, pozostałe 30% w Egipcie. Są to imprezy czarterowe z programem wypoczynkowym na śródziemnomorskiej Riwierze Tureckiej w miejscowościach: Kemer, Antalya, Belek, Side i Alanya oraz nad Morzem Czerwonym w Egipcie: w Szarm el Szeik oraz w Hurgadzie. W ramach pobytu wypoczynkowego można jednak skorzystać także z dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych: do ruin starożytnych miast Demre i Myra, sławnych wapiennych skał z kaskadami spływającej po nich wody w Pammukale, a także do tej miejscowości i do jednego z najsławniejszych greckich miast starożytnych w Azji Mniejszej – Efezu. Ponadto do Kapadocji oraz Antalyi. Relaksujący charakter ma całodzienny rejs statkiem po turkusowych zatokach, natomiast mocne wrażenia zapewnia trzygodzinny rafting – spływ pontonem po rwącej górskiej rzece.

Czartery do Stambułu

W programie wycieczek fakultatywnych, chociaż nie ma ich w katalogu, znaleźć się mają także loty balonem nad Kapadocją. Podobnie jak w ub. r. biuro zorganizuje w końcu roku czterodniowe, czarterowe wycieczki z Polski do Stambułu ze zwiedzaniem miasta oraz wypadem do Polonezköy – dawnego Adampola, gdzie nadal mieszkają potomkowie polskich osadników – emigrantów po upadku Powstania Listopadowego 1831 roku. Tego rodzaju czarterów ma być w br. cztery. Jeżeli chodzi o hotele – usłyszeliśmy od naszych gości – to opieramy się na obiektach sprawdzonych, ale mamy też nowości, w tym ofertę ekskluzywną dla zamożniejszych klientów – wypoczynek z hotelach 5 gwiazdkowych. Szczegóły można znaleźć w nowym, bogato ilustrowanym, prawie 100 stronicowym katalogu firmy, którego okładke reprodukujemy, a także na jej stronach internetowych: www.pegas.com.pl .

Ruchliwi Rosjanie i Ukraińcy

 Przy okazji dowiedzieliśmy się, że centrala firmy Pegas Touristik znajduje się w Rosji, gdyż ruch turystyczny z tego kraju do Egiptu i Turcji jest wielokrotnie większy niż z Polski. Tak np. do Turcji lata rocznie po 350 – 450 tys. klientów biura, zaś do Egiptu po 180 – 250 tysięcy. Firma obsługuje również znaczny ruch w tych kierunkach z Ukrainy – z której jest około 3 razy więcej klientów niż z Polski, a także z Białorusi i Kazachstanu. Przy czym poza tymi dwoma krajami, Pegas Touristik oferuje turystom z krajów po radzieckich jeszcze 10 innych kierunków wyjazdów urlopowych i turystycznych, m.in. do Malezji, Tajlandii, Wietnamu itp.

 Cezary Rudziński

Dodane 12 03 07

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top