PASCAL: POLSKA NA WEEKEND

W tych trudnych dla turystyki czasach pandemii nakładem wydawnictwa Pascal ukazało się 11 wydanie przewodnika „Polska na Weekend” po najciekawszych miastach i regionach naszego kraju na 52 weekendy w roku. W okazałej księdze wydawnictwo przygotowało dla turystów, w założeniu zmotoryzowanych, zwiedzanie większości najciekawszych miejsc w Polsce. Ta solidna księga o wadze 1,3 kg ma 784 strony ilustrowane ciekawymi zdjęciami najważniejszych obiektów turystycznych. Każdy rozdział ma krótki wstęp ze zdjęciem i spisem zawartości. Na kolejnych stronach znajdziemy wygodne w użytkowaniu mapy opisywanego miasta lub regionu z zaznaczonymi atrakcjami, a także propozycje samochodowych wycieczek krajoznawczych na sobotę i niedzielę oraz opcją wycieczki Śladami Historii z podanym czasem potrzebnym do zwiedzenia poszczególnych atrakcji. Przewodnik proponuje też opcjonalnie dla preferujących aktywne spędzanie czasu wycieczki piesze, rowerowe lub kajakowe, czy wariant spędzenia weekendu we dwoje.

 

Dalej mamy bardziej szczegółowy opis atrakcji sugerowanych przez autorów, jest to bowiem praca zbiorowa (kilkudziesięciu!!) krajoznawców opisujących m.in. mury miejskie i forty, ciekawe dzielnice, kościoły, zamki i pałace, muzea, stadiony, amfiteatry i inne obiekty, które mogą zainteresować turystę. Znajdziemy opis atrakcji przyrodniczych (Zielono mi): jezior, kompleksów leśnych, parków, dokąd można i warto wybrać się z dziećmi, gdzie można wypocząć aktywnie: jazdę konną, spływy okolicznymi rzekami, loty balonem, parki linowe czy wyprawy rowerowe, a także wodne rozrywki – akwaparki, kąpieliska i baseny oraz inne atrakcje.

Znajdziemy też wiadomości o wydarzeniach kulturalnych jak festiwale, festyny, turnieje rycerskie i jarmarki oraz informację gdzie można dobrze zjeść, zaparkować samochód, znaleźć wygodny nocleg, a także listę punktów ładowania samochodów elektrycznych. Do przewodnika dołączona została czytelna mapa samochodowa Polski w wygodnej skali 1:1 000 000 zawierająca informacje potrzebne dla turystów. Wydawca rozszerza też rzeczywistość zapraszając do wirtualnego świata ukrytego w książce. Po pobraniu aplikacji Pascal AR należy zeskanować stronę z jej symbolem i korzystać z treści, których w książce pokazać się nie da, jak np. z filmów.

POLSKA NA WEEKEND. Praca zbiorowa. Wydawnictwo Pascal. Bielsko-Biała 2020. Wydanie XI, 784 strony. Cena 64.90 zł. #zostanwpolsce www.polskanaweekend.com

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top