OST GROMADA: DOM CHŁOPA – CZWARTA GWIAZDKA NA PÓŁWIECZE

Hotel Gromada „Dom Chłopa” w Warszawie przy Placu Powstańców, miejsce m.in. stałych spotkań Stowarzyszenia Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter”, zyskał prawo do posługiwania się czwartą gwiazdką. Decyzję o podwyższeniu kategorii dla części pokoi w obiekcie wydał Marszałek Województwa Mazowieckiego. Do kategorii czterech gwiazdek zaliczono 5 apartamentów i 10 pokoi znajdujących się na VI piętrze obiektu. Pozostałe 305 pokoi oferuje standard 3 gwiazdek. Podwójną kategoryzację, która nie jest zjawiskiem powszechnym, stosuje jedynie kilka hoteli lub kompleksów hotelowych w Polsce.
 
 
 
Umożliwia ona dotarcie do szerszej grupy Gości i lepsze wykorzystanie potencjału obiektu. Kategoryzacja części pokoi w Hotelu GROMADA Domu Chłopa na cztery gwiazdki zwiększa możliwości obiektu i jest częścią planu restrukturyzacji i modernizacji sieci. Gromada ma być kojarzoną z turystyką kongresową i biznesową.
 
Przede wszystkim w oparciu o hotele posiadające rozbudowaną bazę konferencyjną, jak obiekty w Warszawie, czy powstający hotel w Krakowie oraz z niedrogą siecią hoteli miejskich. Umożliwia to m.in. podwójna kategoryzacja.
 
Niedawno wystąpiliśmy do Marszałka Województwa Mazowieckiego o przyznanie wyższej kategorii także części pokoi w Hotelu GROMADA Lotnisko w Warszawie – wyjaśnia Jan Błoński, Prezes Zarządu OST Gromada.
 
Hotel GROMADA Dom Chłopa obchodzi 50 lat działalności. Wybudowany on został w latach 1957-62 w stylu modernistycznym według projektu wybitnego architekta Bogdana Pniewskiego ( autora również m.in. hotelu „Patria” w Krynicy-Zdroju dla Jana Kiepury) i Małgorzaty Handzelewicz-Wacławek. Obiekt planowany początkowo jako hotel dzienny (miejsce na krótki wypoczynek osób przybywających do Warszawy nocnymi pociągami m.in. do stołecznych urzędów), był przez kilkanaście lat jednym z nielicznych nowoczesnych hoteli w Warszawie.
 
Kilka razy gruntownie modernizowany, na początku XXI w. został rozbudowany o nowe skrzydło zwiększając łączną liczbę pokoi o 109 do 320. „Dom Chłopa” oferuje obecnie 320 pokoi (602 miejsca noclegowe), WiFi – bezprzewodowy dostęp do Internetu, restaurację i drink bar, salę fitness, podziemny parking, zestaw usług biznesowych oraz udogodnienia dla gości niepełnosprawnych.
 
Na terenie obiektu działa kasyno. Obiekt posiada największą w ścisłym centrum Warszawy powierzchnię konferencyjną, na którą składa się pięć sal umożliwiających spotkania biznesowe. Trzy z nich po połączeniu mogą pomieścić 350 osób w układzie teatralnym. Patio o powierzchni 1,2 tys. mkw. idealnie nadaje się do urządzania przyjęć, czy imprez biesiadnych z grillem.
 
Zdjęcia: OST Gromada

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top